Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine


Babia Góra
widok z OW Hanka
w Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2016KGW Zawojanki na Dniu Otwartym TVP

KGW Zawojanki na Dniu Otwartym TVP

Telewizja Polska SA w Krakowie wraz ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Małopolski zorganizowała III Konkurs Małopolskich Potraw i Wyrobów Regionalnych w formie plebiscytu telewidzów pod nazwą "Telewizja od Kuchni" w trakcie "Dnia Otwartego Telewizji Polskiej S.A.".

Tegoroczny Dzień Otwarty miał wyjątkowy charakter, połączono go z obchodami jubileuszu 55-lecia Telewizji Kraków, 50-lecia istnienia "Kroniki" Telewizji Kraków oraz 25-lecia Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski. Razem z dziennikarzami, operatorami kamer i całym zespołem świętowali widzowie Telewizji Kraków. Przez cały dzień zwiedzali studio, a także wiekową rekwizytornię i inne miejsca niezbędne do produkcji programów. Oprowadzali po nich prezenterzy i reporterzy.

W wydarzeniu, które miało miejsce 3 września w Krakowie, wzięły udział także Panie z KGW Zawojanki, które reprezentowały Gminę Zawoja podczas Dnia Otwartego Telewizji Polskiej. Na tę okazję przygotowały mnóstwo potraw regionalnych, którymi częstowały uczestników wydarzenia. Wśród babiogórskich specjałów znalazły się m.in: królik w śmietanie, zupa pokrzywowa, zupa na serwatce, kołacz zawojski, pstrąg po zawojsku, placki tarciane ze skwarkami, barszcz czerwony na kwaśnicy, zawijoki z kapustą i mięsem, kapusta weselna i ser biały wiejski.

Z relacji uczestników imprezy wiemy, że potrawy bardzo smakowały, a stoisko naszych reprezentantek odwiedziło kilkaset osób, które częstowały się pysznymi potrawami. Panie chętnie udzielały informacji o naszej kuchni regionalnej, opowiadały o malowniczych zakątkach naszej gminy i zachęcały uczestników imprezy do przyjazdu do Zawoi. Przepyszna kuchnia, mnóstwo twórczości ludowej, niesamowita atmosfera i piękna pogoda sprawiły, że stoiska przed gmachem TVP 3 Kraków cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników Dnia Otwartego Telewizji Polskiej w Krakowie.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy