Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine


Babia Góra
widok z OW Hanka
w Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2016Zespół Promethdion w Zawoi

Zespół Promethdion w Zawoi

Już prawie 10 lat zespół Promethidion działa w Bedford w Anglii reprezentując polską kulturę wśród społeczności brytyjskiej. Latem tego roku w dniach od 22 do 30 sierpnia, w ramach projektyu sponsorowanecgo przez Wspólnotę Polską zespół zagościł w Zawoi.

Prometidionki zdobyły Babią Górę, odwiedziły Park Daniela, Centrum Górskie Korona Ziemi, wodospad na Mosornym, bacówkę, muzeum i Izbę Pamięci Jana Pawła II.Pluskały się i opalały na zawojskiej plaży. Centrum pobutu były jednak wspólne warsztaty i próby z zespołem Juzyna. Wspólne tańce i śpiewy, zabawy przy ognisku połączyły obydwa zespoły tak, że przy pożegnaniu nie odbyło sie bez łez. Zespół Juzyna zaproszony został do Bedford na obchody międzynarodowego dnia dziecka, które odbędą się w czerwcu 2017 roku.

Nazwa Promthidion zainspirowana jest poematem Cypriana Kamila Norwida i ma oznaczać osoby niosące światło. W obecnej chwili Promethidionki liczą sobie od 2 do 14 lat., ale zaispirowani przez Juzynę prowadzący zespół myślą o włączenie do programu artystycznego również rodziców.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy