Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2016Baby na Babią Górę

Baby na Babią Górę

Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w miniony weekend w Zawoi. Z całej Polski zjechały się kobiety, aby wspólnie bawić się i zdobyć szczyt Babiej Góry. Wszystko dzięki lokalnej inicjatywie „Baby na Babią Górę, czyli mały sabat”.

Wydarzenie planowano już od początku wakacji. Dwa dni przeznaczone tylko i wyłącznie dla kobiet, które przyjechały z całej Polski. Nie zabrakło reprezentantek Łodzi, Warszawy, Krakowa, Tychów, Mysłowic, Suchej Beskidzkiej oraz wielu innych miejscowości. Na miejsce dotarły również mieszkanki terenów nadmorskich. Sobota była poświęcona wspólnej zabawie na terenie Centrum Górskiego Korona Ziemi. Kobiety w przebraniu czarownic wspólnie tańczyły i brały udział w atrakcjach przygotowanych przez mieszkańców. Do tańca skutecznie zachęcał dziewczyny DJ Buli, a największym zainteresowaniem cieszyła się zumba przygotowana przez Gabrysię Bryndzę i Edytę Koczur oraz pokaz masażu Beaty Górki. Nie zabrakło zajęć z Akademią Relaksu i Ekspresji ARTE.

W niedzielę zaraz po śniadaniu autokar przewiózł uczestniczki na Krowiarki skąd wyruszyły tłumnie szlakiem na szczyt Królowej Beskidów. Grupę poprowadziły dwie zawojskie przewodniczki – Halina Mikołajczyk i Irena Denis. Dzięki nim wyjście na Babią Górę było bezpieczne oraz bardzo ciekawe. Na szczycie kobiety zrobiły sobie wspólne zdjęcie. Nie da się ukryć, że swoimi strojami wzbudzały duże zainteresowanie pozostałych turystów przebywających w tym czasie na szczycie.

Inicjatorką wydarzenia była dziennikarka portalu powiatsuski24 – Sylwia N. Semik (Dream Team Fabryka). Event odbył się również dzięki wsparciu Gminy Zawoja.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy