Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2016Perły Małopolski w Zawoi

Perły Małopolski w Zawoi

Lato w pełni, a wraz z nim 900 biegaczy z całej Polski (i nie tylko) przyjechało w niedzielę 28 sierpnia by sprawdzić swoje siły pod Babią Górą w ramach trzecich w tym roku Pereł Małopolski. Po wiosennych zawodach w Skale i Szczawnicy, przyszedł czas na zmierzenie się z niełatwymi trasami wokół Zawoi. Na zawodników czekały pamiątkowe medale (trzecia część „perłowej” kuli), makaron z borówkami na mecie oraz porządna dawka biegania po górach.

Mocne słońce towarzyszyło wszystkim uczestnikom od startu do mety, nie ułatwiając zadania jakim było pokonanie 20, 10 lub 5 kilometrów – w zależności od wybranej trasy. Tradycyjnie największym powodzeniem cieszyła się najdłuższa trasa, która to, podobnie jak trasa najkrótsza, nieznacznie zmieniła swój przebieg w porównaniu do poprzednich sezonów Pereł Małopolski w Zawoi. Tym samym na trasie pojawił się dodatkowo jeden górski potok więcej, ale tego dnia dawał on tylko wyczekiwane ochłodzenie i nie sprawiał większych trudności technicznych.

Walka na najdłuższym dystansie została zdominowana przez Kacpra Piecha, który od samego początku narzucił mocne tempo i kontrolował sytuację do samej mety, wygrywając z rewelacyjnym czasem 1:36:50. Wśród Pan najszybsza okazała się Anna Celińska (1:48:14).

Na dystansie 10 km zwyciężyli Dariusz Marek z Wieliczki (00:48:33) oraz Gabriela Rolka (01:06:22). Najkrótszą, ale także wymagającą trasę z Zawoi Markowej do Zawoi Wilcznej, długości 5 km najszybciej pokonali Dariusz Boroń (00:25:15) i Małgorzata Stępień (00:32:04).

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy