Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2016Druga wędrówka Chodnikiem Skawickich Zbójników do Królowej Beskidzkich Jaskiń

Druga wędrówka Chodnikiem Skawickich Zbójników do Królowej Beskidzkich Jaskiń

Uczestnicy tegorocznego pikniku wyruszyli ze Skawicy U Huperta na wspólne zbójowanie z lekkim opóźnieniem. Niemniej jednak w wyśmienitych nastrojach, podbudowani zwycięstwem Polaków w meczu ze Szwajcarią, podczas piłkarskich Mistrzostw Europy.

Wędrówce 14 – punktowym traktem, urokliwą doliną Sołtysiej rzeki Skawica, towarzyszył wspólny śpiew, słuchanie anegdot i niekończących się legend o Harnasiu Baczyńskim i jego kompanach. Przy siódmym punkcie szlaku złaknieni uczestnicy udali się do bacówki, gdzie gospodarz Krzysztof Bachleda – Curuś, ubiegłoroczny laureat Festiwalu Oscypka i Serów, uraczył obficie oscypkiem i korbaczem, a także żentycą. I tak pokrzepieni przez bacę udali się na stałe miejsce biesiady - boisko sportowe LKS „HURAGAN”. Tutaj kolejna dawka sportowych emocji. Wielki mecz: Maryny kontra Harnasie, którego stawką była beczka z nektarem zbójników. Napoju pochodzącego z miejscowej pasieki „JODŁA” gospodarzy Agaty i Stanisława Ceremuga, zdobywców GRAND PRIX na Małopolskim Festiwalu Smaku. Zawodnicy rozegrali pojedynek tradycyjnie w gumiakach, a zawodniczki w spódnicach. W przerwie rywalizacji przeprowadzano konkursy autorstwa Katarzyny Makoś i Daniela Kozina. Uczestnicy zmierzyli się w nietypowych konkurencjach, jak na przykład:

  1. Rzut gumiakiem.
  2. Gonitwa z równorzędnym udziałem czterech zawodników na deskach.
  3. Wyścig na taczkach z żywym towarem.

Dalszy ciąg biesiady spędzono na wspólnym pieczeniu kiełbasek i zagryzaniu ogórka kiszonego. Z kolei sponsorzy - Natasza i Włodzimierz Papuszyn „wypyrkali” beczkę browaru. I tak przy dźwiękach: Zespołu „ZBÓJNIK”, Bractwa Zbójników spod Babiej Góry, a także harmonisty z dawnego zespołu „Czarne Koty” - Czesława Polak, oraz przy gawędach Stanisława Ficka ze Stowarzyszenia „Nasza Skawica” zabawa toczyła się do późnych godzin nocnych, a na ocieplenie w ten rześki wieczór lał się grzaniec zbójnicki i zabawa była po zbóju.

„Przyćcie do nos za rok bo worto”

Organizatorzy dziękują sponsorom i wszystkim zaangażowanym w przygotowaniu tejże imprezy.

MG

Fotografie: Sucha24.pl

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy