Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2016

Mosorny Groń rusza w sobotę !

Miłośników białego szaleństwa zapraszamy do Zawoi w najbliższą sobotę - 17 grudnia. Na narciarzy czeka kolej linowa z przygotowaną trasą narciarską o długości 1420 m.

Przez weekend z wyciągu będzie można skorzystać w godzinach od 9.00 do 18.00. Zapraszamy !

Czytaj więcej...

Program Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016”

Gminna Biblioteka Publiczna w Zawoi znalazła się w gronie finalistów programu „Kraszewski. Komputery dla Bibliotek”. Jest to program dotacyjny Instytutu Książki realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Czytaj więcej...

Konkurs fotograficzny „Głębia ostrości"

26 listopada 2016 r. jury konkursu w składzie: Jakub Byrczek - przewodniczący, Inez Baturo i Michał Sośnicki, po zapoznaniu się z pracami 27 autorów, oceniając ich poziom oraz walory artystyczne postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia następującym autorom:

Grand Prix – Jerzy Giertuga, zdjęcie „W drodze na Diablak”

Czytaj więcej...

Złote Gody

„Nie wystarczy pokochać…
Trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce
i przenieść ją przez życie.”
K.I. Gałczyński
Czytaj więcej...

Wolność nie jest nam dana raz na zawsze... (video)

11 listopada, to jedno z najważniejszych świat w naszym kraju, bowiem od 1989 roku, to Narodowe Święto Niepodległości. Oprócz uroczystości państwowych w Warszawie, w całej Polsce świętujemy ten dzień.

Czytaj więcej...

... Ziemi, gdy z martwych się obudzi i brzask wolności ją ozłoci...

Za każdym razem, gdy słucham piosenek patriotycznych, żołnierskich i partyzanckich mam ciarki na plecach i łzy w oczach. I tym razem było tak samo. Można by powiedzieć, przecież to już po raz VIII odbył się Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej, Powstańczej oraz Piosenki Żołnierskiej i nie powinno tak być. Nie sposób jednak się nie wzruszyć, gdy te piosenki z wielkim przejęciem śpiewają dzieci i młodzież gimnazjalna.

Czytaj więcej...

Uczta dla Malucha

Dnia 4 listopada br. w Zespole Szkól w Zawoi Wilcznej odbyło się spotkanie z p. Wiesławem Drabikiem – twórcą literatury dziecięcej. Jego zasadniczym celem była promocja czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów naszego Zespołu oraz popularyzacja twórczości wyjątkowego „pisarza”.

Czytaj więcej...

XV Powiatowy Hubertus w Zawoi

„Hubertus” ponownie w Zawoi. Pamiętam pierwszą edycję tej imprezy, podobnie jak w tę sobotę, pogoda wówczas była przepiękna. Teren obok Domu Pracy Twórczej PAN lśnił feerią jesiennych barw. Można by powiedzieć, że przeżywaliśmy dejavu. 15 października br. odbył się XV jubileuszowy Powiatowy Hubertus.

Czytaj więcej...

V Memoriał Wojtka Kozuba – Bieg na Babią Górę (video)

Relacja z każdego Memoriału Wojtka zaczyna się właściwie tak samo, czyli czymś w rodzaju „lato znów zaskoczyło biegaczy w górach” ☺ Ale trudno zacząć od czegoś innego jeśli w pierwszą sobotę października, biegacze znowu pobiegli na szczyt Babiej Góry w krótkich spodenkach.

Czytaj więcej...

32. Babiogórska Jesień - Święto Karpat

„Górole, Górole, górolsko muzyka, cały świat łobyndzies ni ma takiej nika”

17 i 18 września w Zawoi odbyła się 32. Babiogórska Jesień. Jak co roku, również i tym razem impreza przyciągnęła liczną publiczność. Widzów nie odstraszyła deszczowa pogoda. Dla wielu bowiem liczy się niepowtarzalny klimat „Babiogórskiej Jesieni”. Oczywiście najważniejszym punktem od wielu lat jest jesienny redyk, czyli zejście owiec z hali Barankowej pod opieką bacy Stanisława Szczechowicza oraz juhasów.

Czytaj więcej...

Wsparcie dla Zespołu Szkół w Zawoi Wilcznej

Beneficjent Dotacji - Gmina Zawoja oraz Dyrekcja Zespołu Szkół w Zawoi Wilcznej informują, że dnia 5 sierpnia 2016 r. podpisana została Umowa pomiędzy Wojewodą Małopolskim, Panem Józefem Pilchem a Gminą Zawoja reprezentowaną przez Pana Marcina Pająka - Wójta Gminy, w ramach której naszej Gminie przyznano dotację celową z NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA w wysokości 12 000 zł, której przeznaczeniem jest realizacja zamówienia publicznego polegającego na zakupie książek do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół w Zawoi Wilcznej (do kwoty dotacji doliczamy jeszcze 3 000 zł wkładu własnego ze strony Beneficjenta i w konsekwencji całkowity koszt realizacji programu wyniesie 15 000 zł).

Czytaj więcej...

Rajd Szlakiem Ks. Kardynała Karola Wojtyły

9 września to dzień, w którym od kilkunastu lat odbywamy wędrówkę Szlakiem Ks. Kardynała Karola Wojtyły dla upamiętnienia Jego ostatniej wycieczki przed wyborem na Stolicę Piotrową. Jak co roku rajd rozpoczął się Mszą św. odprawioną w kościele w Skawicy. Po mszy uczestnicy wysłuchali krótkiego koncertu w wykonaniu zespołu Rock Miłosierdzia.

Czytaj więcej...

KGW Zawojanki na Dniu Otwartym TVP

Telewizja Polska SA w Krakowie wraz ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Małopolski zorganizowała III Konkurs Małopolskich Potraw i Wyrobów Regionalnych w formie plebiscytu telewidzów pod nazwą "Telewizja od Kuchni" w trakcie "Dnia Otwartego Telewizji Polskiej S.A.".

Czytaj więcej...

Zespół Promethdion w Zawoi

Już prawie 10 lat zespół Promethidion działa w Bedford w Anglii reprezentując polską kulturę wśród społeczności brytyjskiej. Latem tego roku w dniach od 22 do 30 sierpnia, w ramach projektyu sponsorowanecgo przez Wspólnotę Polską zespół zagościł w Zawoi.

Czytaj więcej...

Dożynki Powiatowe w Sidzinie

Organizowane od 15 lat - Dożynki Powiatowe - czyli  doroczne święto plonów, odbyło się tym razem  w Sidzinie. Gminę Zawoja reprezentowało Stowarzyszenie "Nasza Skawica" i Kolo Gospodyń Wiejskich "Zawojanki".

Czytaj więcej...

Strona 1 z 4

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy