Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2015Karczma Styrnol na Małopolskiej Trasie Smakoszy

Karczma Styrnol na Małopolskiej Trasie Smakoszy

W Tarnowie rozdano certyfikaty w ramach Małopolskiej Trasy Smakoszy. Wśród wyróżnionych znalazł się Witold Budzowski z Karczmy Styrnol. Już po raz trzeci Małopolska Organizacja Turystyczna, tym razem w obecności prezesa a zarazem członka zarządu województwa małopolskiego Leszka Zegzdy, wieloletniego przewodniczącego sejmowej komisji sportu i turystyki Andrzeja Guta – Mostowego oraz wiceprezydenta Tarnowa Piotra Augustyńskiego, przyznała certyfikaty jakości dla karczm regionalnych. W tym roku wyróżniono 41 miejsc, w tym Karczmę Styrnol z Zawoi.

- To zaszczyt, że nasza karczma znalazła się w tak prestiżowym gronie – powiedział Witold Budzowski zaraz po odebraniu certyfikatu. - To wyróżnienie cieszy podwójnie, bo dzięki działalności, którą prowadzimy, nie tylko możemy dawać satysfakcję naszym gościom, ale i promować cały podbabiogórski region.

Satysfakcja z docenienia przez MOT jest zapewne tym większa, że nie łatwo było wspomniany certyfikat otrzymać. Nie dość, że karczmy musiały spełnić około stu wymagających kryteriów - od menu po wystrój lokalu - to jeszcze ich spełnienie było oceniane przez działającą incognito specjalnie powołaną komisję.

- Myślę, że najlepsze wrażenie na ekspertach wywarł nasz domowy chleb robiony w piecu opalanym węglem – mówił Budzowski. - Jak się potem okazało, członkowie komisji właśnie o niego specjalnie pytali.

- Jak to się mówi, przez żołądek do serca – stwierdził Leszek Zegzda, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej. - To właśnie restauracje i karczmy są najlepszą wizytówką naszego regionu, jego duszą.

Certyfikaty Małopolskiej Trasy Smakoszy w Zawoi posiadają również: Karczma Zbójnicka (1 edycja - 2011r.) i Karczma Tabakowy Chodnik (2 edycja - 2013r.)

Więcej informacji o Małopolskiej Trasie Smakoszy na www.trasasmakoszy.pl.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy