Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine


Babia Góra
widok z OW Hanka
w Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2015O Babiogórcach - seminarium

O Babiogórcach - seminarium

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu od kilkudziesięciu lat organizuje Ogólnopolskie Seminarium Folklorystyczne. Tegoroczna - 35 edycja, która odbywała się w dniach 5-8 listopada, była poświęcona folklorowi Górali Babiogórskich.

Jednym z punktów programu seminarium był wyjazd studyjny do Zawoi, który miał miejsce 5 listopada. Uczestnicy seminarium zwiedzili Centrum Górskie Korona Ziemi oraz gościli w Babiogórskim Centrum Kultury. To właśnie w BCK seminarzyści mogli poznać kulturę Górali Babiogórskich. Gości przywitał wójt gminy Zawoja Marcin Pająk. O działaniach powiatu suskiego na rzecz popularyzacji folkloru Babiogórców opowiedział naczelnik Wydziału Kultury, Kultury Fizycznej, Turystyki i Promocji Powiatu Janusz Kociołek. O działaniach na rzecz promowania Babiogórców na terenie naszej gminy mówiła Wanda Bucka, kierownik zespołu regionalnego Juzyna. Następnie wykład i prezentację multimedialną o „Osobliwościach etnograficznych kultury Górali Babiogórskich” wygłosiła etnograf Barbara Rosiek.

Na zakończenie pobytu studyjnego uczestnicy mogli zobaczyć zespół regionalny „Juzyna”, który zaprezentował folklor muzyczno-taneczny Babiogórców.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy