Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2015Perły Małopolski pod Babią Górą

Perły Małopolski pod Babią Górą

Trasy zawodów wokół Zawoi należą do najtrudniejszych w całym cyklu Pereł Małopolski, ale ich zróżnicowanie sprawia, że z każdym pokonywanym kilometrem zmienia się otoczenie w którym trwa walka o jak najlepsze miejsce i jak najlepszy czas. Poza standardowym krajobrazem górskiej trasy, czyli kamieniami, szutrem, łąkami i lasem, pod Babią Górą można delektować się górskimi jagodami.

Choć tych na trasie zostało jeszcze całkiem sporo, zawodnicy nie zwalniali i szybko meldowali się na mecie. Rekord najdłuższej trasy (1:32:31) ustanowił zwycięzca - Paweł Oboz z Sosnowca. Za nim do mety dobiegli Piotr Gutt i Janusz Magiera. Wśród Pań najdłuższą trasę najszybciej pokonała Justyna Kurczab z Limanowej. Poza wspomnianymi zwycięzcami, w Zawojskich Perłach Małopolski wzięło udział 650 zawodników. Na wszystkich czekały na mecie wspomniane jagody. Szczęsliwie nie trzeba było ich zbierać, wystarczyło udać się po posiłek regeneracyjny.

Trzecie w tym roku Perły Małopolski odbywały się przyjaznej atmosferze rodzinnego święta, a już od porannych godzin biegową zabawę rozpoczęły dzieci startujące w Perełkach Małopolski. Od południa na trasę wyruszali zawodnicy na trasach długiej (20,5 km), średniej (10,7 km) i krótkiej (5,4 km).

W zawodach na średniej trasie zwyciężyli Krzysztof Bodurka i Emilia Romanowicz, a na krótkim dystansie Dariusz Keller i Magdalena Kołoch.
Organizatorzy dziękują wolontariuszom, partnerom i wszystkim sponsorom za pomoc w przygotowaniu zawodów.
Kolejne Perły Małopolski już 20 września w Kościelisku.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy