Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine


Babia Góra
widok z OW Hanka
w Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2015Wakacje w Świetlicy Środowiskowej

Wakacje w Świetlicy Środowiskowej

Możliwość poznania ciekawych ludzi i rzeczy, rozwój pasji i zainteresowań, nauka wzajemnych relacji poprzez zabawę, to cel wszystkich zorganizowanych w czasie wakacji zajęć i wyjazdów. Już od pierwszych dni nie było czasu na nudę. Dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Zawoi, dzieci uczestniczyły w warsztatach regionalnych w Zubrzycy Górnej, tworzyły strój góralski. W tym samym tygodniu odbyło się spotkanie z gośćmi z Belgii. Piknik integracyjny wychowanków Świetlicy Środowiskowej i zespołu Juzyna z Członkami Koła Przyjaźni Polsko-Belgijskiej miał miejsce na terenie Gminnej Informacji Turystycznej w Zawoi Wilcznej. Przy wspólnej zabawie dzieci wyraziły wdzięczność gościom za finansowe wspieranie naszej placówki, obdarowując ich własnoręcznie wykonanymi prezentami.

W dalszych dniach każdy mógł się realizować plastycznie i manualnie podczas rozmaitych warsztatów takich jak „odlotowe pojazdy naszych marzeń”, „Tworzymy pamiątki z Zawoi”, warsztaty rysunku prowadzone przez znanego rysownika Zygmunta Pytlika. Dzieci miały okazję wyjechać na Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej do Rabki, tam oprócz warsztatów i przedstawienia teatralnego poznały autorkę bajek dla dzieci Lottę Olson.

Wspólne zabawy to najbardziej ulubiona forma spędzania czasu przez dzieci, tak też było w czasie gier terenowych, kiedy to poszukiwały zaginioną książkę, a w nagrodę za wykonanie wszystkich zadań otrzymały słodkie niespodzianki. Wesoło było podczas wakacyjnej zabawy – „Bajkowe Podróże” – konkursy z nagrodami, zabawa taneczna, poczęstunek , to tylko niektóre z atrakcji, którymi cieszyli się uczestnicy imprezy zorganizowanej przy współpracy trzech instytucji: Babiogórskiego Centrum Kultury, Gminnej Biblioteki Publicznej i Świetlicy Środowiskowej w Zawoi. Wszystkim dziękujemy za miło spędzony czas i liczymy na dalszą współpracę.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy