Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2015Otwarcie Izby Pamięci Jana Pawła II

Otwarcie Izby Pamięci Jana Pawła II

Ojciec Święty Jan Paweł II bardzo kochał góry, pisał o nich "W górach niknie bezładny zgiełk miasta, panuje cisza bezimiennych przestrzeni, która pozwala człowiekowi wyraźniej usłyszeć wewnętrzne echo głosu Boga." Jako mieszkańcy regionu podbabiogórskiego mieliśmy to szczęście gościć Wielkiego Polaka na naszych szlakach jeszcze w czasach kiedy był księdzem, biskupem i kardynałem.

Odwiedzając Zawoję bywał m.in. w budynku tzw. Księżówki, gdzie obecnie mieście się Gminna Informacja Turystyczna w Zawoi Wilcznej. Po latach dzięki staraniom wielu osób i instytucji - przede wszystkim Urzędu Gminy Zawoja, Rady Gminy, Towarzystwa Przyjaciół Gminy Zawoja oraz Centrum Usług Turystycznych Mounttrip udało się doprowadzić do otwarcia IZBY PAMIĘCI JANA PAWŁA II. Od wczoraj w budynku Gminnej Informacji Turystycznej w Zawoi można zobaczyć wystawę poświęconą papieżowi Polakowi.

Większość fotografii jest związana z Jego obecnością w naszym regionie. Zdjęcia pochodzą z archiwum księdza kardynała Mariana Jaworskiego oraz mieszkańców Zawoi.

Wystawa ma charakter stały, jest bezpłatna i można ją obejrzeć w godzinach pracy Gminnej Informacji Turystycznej w Zawoi Wilcznej od pn. do sb. od 8.00 do 19.00. oraz w nd. 9.00 - 19.00.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZANIA!

Fotografie dzięki uprzejmości portalu sucha24.pl

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy