Kosy poszły w ruch!

W sobotnie popołudnie (11 lipca) przy Skansenie na Markowych Rówienkach odbyły się V Sianokosy Zawojskie o Puchar Wójta Gminy Zawoja. Zawodnicy pokazali, że tradycje pod Babią Górą są ciągle żywe. W szranki stanęło 5 drużyn.

Wystarczyło tylko spojrzeć na ruchy zawodników, aby wiedzieć, że znają się oni na rzeczy. Z ogromną lekkością i, co najważniejsze, szybkością rozprawili się z kawałkiem wydzielonego pola. Uczestnicy musieli skosić swoją część, a potem dokładnie roztrzepać pokosy. Na tym jednak nie koniec. Dość istotne było również samo kopienie. Nad przebiegiem całego konkursu czuwała specjalna komisja, czyli Jan Malaga, Maciej Mażul oraz Józef Kozina. Panowie zwracali uwagę zarówno na tempo koszenia, jak i na sposób wykonywania poszczególnych czynności. Nie bez znaczenia był również strój zawodników oraz technika wykonywanych prac.

Należy zaznaczyć, że żadna z drużyn nie odeszła z pustymi rękami. Jednak główną nagrodę odebrała Władysława Trybała i Damian Siwek. To właśnie ten duet okazał się być najlepszy. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę pieniężną ufundowaną przez Wójta Gminy Zawoja. Dodatkowo, zdobywcy trzech pierwszych miejsc dostali sprzęt, którego sponsorem była firma PIL-KOS. Upominki dla zawodników przygotował także Babiogórski Park Narodowy.

Podczas całej imprezy przygrywały kapele góralskie, a dzieci świetnie się bawiły w namiocie Babiogórskiego Parku Narodowego. Pracownicy BgPN przygotowali dla nich wiele gier, zabaw oraz nagród.

Wyniki V Sianokosów:

  • I miejsce - Władysława Trybała i Damian Siwek
  • II miejsce - Anna Żywczak i Andrzej Żywczak
  • III miejsce - Katarzyna Surzyn i Jacek Bartyzel
  • IV miejsce - Stanisława Borowy i Józef Borowy
  • V miejsce - Małgorzata Bartyzel i Zygmunt Bartyzel