Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2015Otwarcie "Chodnika Zbójnickiego"

Otwarcie "Chodnika Zbójnickiego"

W sobotę (30 maja) w godzinach popołudnowych, mieszkańcy Skawicy, goście, radni Gminy Zawoja, przedstawiciele samorządu lokalnego oraz Bractwo Zbójników spod Babiej Góry zebrali się by wspólnie wyruszyć Chodnikiem Zbójnickim do Królowej Beskidzkich Jaskiń – Jaskini „Oblica”.

Co prawda, projekt Babiogórskich Puzzli Kultury został już dawno zakończony, jednak dopiero teraz dokonano oficjalnego i uroczystego otwarcia Chodnika Zbójnickiego - czyli jednej z siedmiu inicjatyw lokalnych, zrealizowanej przez mieszkańców i Radę Sołecką w Skawicy.

Świętowanie rozpoczęło się od wędrówki oznakowanym chodnikiem skawickich zbójników. Uczestnicy pokonywali trasę poruszając się leśnymi ścieżkami, zatrzymując się przy kluczowych punktach trasy, słuchając rymowanych opowieści i podziwiając rzeźby wykonane przez Kazimierza Pająka. Po długiej i nieco meczącej wędrówce dotarli na teren LKS Huragan, gdzie nastąpiła dalsza część imprezy.

Tuż po godzinie 18-tej na boisku sportowym rozegrany został mecz, gdzie Maryny (kobiety ubrane w spódnice regionalne) zmierzyły się z Harnasiami (mężczyźni dla utrudnienia na nogach mieli gumowce). Mecz rozegrano z strugach deszczu, co jednak nie przeszkodziło dziewczynom pokonać chłopaków.

Po rozegranym meczu, gdy emocje nieco opadły, przyszedł czas na występ zespołu Zbójnik ze Skawicy. Biesiadującym do tańca przygrywała także Kapela Okovita. Organizatorzy imprezy przygotowali dla wszystkich poczęstunek. Był pieczony prosiak, kiełbaska z grilla, oscypki ciasto i napoje.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy