Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2015Misterium "Ja jestem prawdą" (video)

Misterium "Ja jestem prawdą" (video)

„Ja jestem drogą, prawdą i życiem, kto wierzy we mnie nie umrze na wieki”.

Te słowa wypowiedziane przez Jezusa podsumowały tegoroczne Misterium Męki Pańskiej pt. „Ja jestem prawdą”, które odbyło się 29 kwietnia br. w Sali widowiskowej Babiogórskiego Centrum Kultury w Zawoi. Każdy z widzów mógł zastanowić się i spróbować odpowiedzieć na pytanie zadane przez Piłata: „Cóż to jest prawda?”.

Przedstawienie Misterium Męki Pańskiej w Zawoi jest tradycją, praktykowaną przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Zawoi. Co roku członkowie stowarzyszenia przygotowują scenariusze i uczą się gry, by móc wystąpić w Niedzielę Palmową. Robią to z niekłamaną radością i zaangażowaniem.

Szczególne podziękowania należą się nie tylko aktorom, ale również Babiogórskiemu Centrum Kultury, które udostępniło salę oraz wszelkie potrzebne sprzęty. KSM pragnie podziękować także panu Łukaszowi Kulce, który zajął się nagłośnieniem oraz oświetleniem, pani Agacie Brandys za uszycie strojów, Paulinie Stańczyk za stworzenie plakatu, Krzysztofowi Włosiakowi za obsługę muzyki oraz panom Tomaszowi Wala oraz Piotrowi Mrowcowi, którzy nagrali misterium. Bez ich pomocy przedstawienie by się nie odbyło.

„Dziękujemy wszystkim za przybycie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i zadowoleni, że mogliśmy wprowadzić przybyłych w nastrój zbliżających się świąt Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy. Wierzymy, że dzięki nam będziecie przeżywać wspomnienie tych wydarzeń jeszcze głębiej. Już teraz możemy zaprosić Was na przyszłoroczne misterium” – mówi Piotr Dyrcz, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Zawoi.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy