Twórcze Ferie w Zawoi 2015

Gminna Biblioteka Publiczna oraz Świetlica Środowiskowa w Zawoi włączyły się w działania Twórcze Ferie. 16 lutego br. zorganizowano warsztaty plastyczne „Maski Karnawałowe", które rozpoczęły się od rozmowy z dziećmi na temat tradycji karnawałowych. Następnie maluchy bardzo entuzjastycznie przystąpiły do pracy plastycznej i wykonały piękne maski ozdobione cekinami, brokatem, piórami.

Ponadto dzieci miały również okazję zaprezentować swoje oryginalne maski na prawdziwym balu karnawałowym, który został zorganizowany w następnym dniu.                                          

Organizatorzy, tej kolejnej imprezy zadbali także o wiele atrakcji. Były konkursy, bajkowe zagadki, wspólne tańce, poczęstunek.                                                                                                                                

Natomiast 23 lutego br. w Babiogórskim Parku Narodowym odbyły się warsztaty przyrodnicze „Zimowe spotkania z przyrodą”, które prowadziła Pani Katarzyna Fujak. W pierwszej części spotkania dzieci zwiedziły stałą wystawę Parku oraz zobaczyły diaporamy przyrodnicze, a w drugiej, w formie zabawy zbudowały makietę obrazującą historię przekształceń środowiska przyrodniczego człowieka. Na zakończenie zimowych spotkań z przyrodą uczestnicy, w Centrum Górskim „Korona Ziemi”, wyruszyli w interaktywną wyprawę po najwyższych szczytach świata.                                                        

W czasie ferii dzieci uczestniczyły także  w warsztatach „Zabawa w teatrzyk kukiełkowy”.

24 lutego br. dzieci wspólnie z rodzicami z wielkim zaangażowaniem wykonały kukiełki, które następnie zaprezentowały na przedstawieniu pt. „Czerwony Kapturek”. Wykazały się niezwykłą pomysłowością, inwencją twórczą oraz  talentem aktorskim. Ponadto dzieci miały także okazję spotkać się z aktorami ze studia Małych Form Teatralnych „Sztuka” z Trzebini. Tym razem artyści zachwycili publiczność przedstawieniem „Lampa Alladyna”. Jest to adaptacja jednej z opowieści Szeherezady i zwraca uwagę na uczciwość i odpowiedzialność.

Tekst i zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna