Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2015X Polar Sport Skitour im. Basi German

X Polar Sport Skitour im. Basi German

28 lutego 2015 roku na Mosornym Groniu w Zawoi odbył się jubileuszowy X Polar Sport Skitour im. Basi German. W zawodach wzięło udział 158 zawodników. W tym roku pogoda dopisała i znakomite warunki śniegowe pozwoliły na wytyczenie ciekawej i wymagającej trasy mającej 12 km długości i 850 m przewyższenia.

Zawodnicy wystartowali z górnej stacji na Mosornym Groniu (1047 m.n.p.m.), kierując się na Hale Śmietanową niezbyt stromym trawersem. Stamtąd rozpoczął się zjazd przez Polanę Broski, po czym zawodnicy rozpoczęli kolejne podeście na grzbiet Mosornego Gronia, skąd nastąpił długi zjazd do wodospadu na Mosornym Potoku, gdzie znajdował się odcinek z liną poręczową. Z tego miejsca śmiałkowie musieli się wyspinać przez Zimny Dół na metę zlokalizowana na szczycie Mosornego Groniu z przewyższeniem ponad 300 m. Atrakcji na trasie zatem nie brakowało, a elementy skialpinistyczne mogły dostarczyć sporo frajdy nawet bardzo doświadczonym skitourowcom, którym w Zawoi nie brakowało.

Najlepsi na mecie okazali się:

  • wśród mężczyzn - Jakub Przystaś - KTN PTTK BESKID GOPR KRYNICA z czasem 00:58:56
  • wśród kobiet - Anna Figura - KW ZAKOPANE/Dynafit z czasem 01:03:56 (aktualna wicemistrzyni świata w sprincie)

W tym roku w pakiecie startowym każdy z zawodników dostał spersonalizowany numer startowy, pamiątkową koszulkę. Każdy zawodnik po wbiegnięciu na metę otrzymał oryginalny medal w postaci góralskiego dzwonka (oby przydał się na kolejnych zawodach i podgrzewał atmosferę sportowej rywalizacji).

W ramach imprezy odbyły się również testy narciarskie. Suma uzyskana z wpisowego w całości została przekazana na cele Fundacji Na Start im. Basi German za co organizatorzy serdecznie dziękują.

Zakończenie zawodów z dekoracją zwycięzców i losowaniem nagród obyło się w Karczmie Styrnol w Zawoi, po czym część zawodników została na wspólnym biesiadowaniu, wymieniając się wrażeniami ze skitourowej wspinaczki. Wielkie podziękowania należą się wszystkim partnerom i sponsorom. Jak co roku nasi sponsorzy nie zawiedli, dzięki czemu na wszystkich zawodników czekały atrakcyjne i wartościowe nagrody m.in. narty, buty, wiązania marki Dynafit.

Już dziś zapraszamy wszystkich na kolejną edycję zawodów za rok!

Piotr Krygowski

 - WYNIKI ZAWODÓW


Fotografie: Jarek Noga - więcej fotografii na: www.zawody.polarsport.pl

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy