Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2015Zawody Narciarskie o Puchar Wójta

Zawody Narciarskie o Puchar Wójta

W sobotę (14 lutego) na stoku narciarskim ,,BACA” w Zawoi Czatoży odbyły się Zawody Narciarskie w Slalomie Gigancie o Puchar Wójta Gminy Zawoja. W sportowej rywalizacji wzięło udział ponad 90-ciu zawodników w 15 kategoriach wiekowych.

Dobrze przygotowana trasa, piękne słońce i lazurowe niebo zachęciło narciarzy do wzięcia udziału w zawodach. Była świetna okazja do sportowych emocji i dobrej zabawy, z czego bardzo chętnie skorzystali mieszkańcy nie tylko okolicznych miejscowości, ale także goście z kraju i zagranicy.

Do zmagań na trasie slalomu stanęli zawodnicy z Zawoi, Skawicy, Juszczyna, Makowa Podhalańskiego, Zembrzyc, Huciska, Skawiny, Krakowa, Pszczyny, Zwardonia, Cichego, Mysłowic, Dąbrówki, Katowic, Dąbrowy Górniczej, Opola, Bytomia, Łodzi, Warszawy oraz z Holandii i Argentyny.

Tegoroczne Puchary Wójta Gminy Zawoja wywalczyli wśród pań Maria Kubasiak z Suchej Beskidzkiej, a wśród panów Michał Styrylski ze Skawiny. Statuetkę Najmłodszego Zawodnika odebrał Paweł Miklaszewski z Suchej Beskidzkiej, Statuetka dla Najstarszego Zawodnika powędrowała w ręce Jana Listwana ze Skawicy, zaś Najliczniejszą Rodziną biorącą udział w zawodach była Rodzina Wojtan z Katowic Dąbrówki.

Dekoracji najlepszych zawodników dokonał wójt gminy Zawoja – Marcin Pająk. Zwycięzcy otrzymali medale, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i zapraszamy na kolejne zawody!

Organizatorami sobotnich zawodów byli: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Marcin Pająk Wójt Gminy Zawoja i Wyciąg Narciarski „Baca”.

 Wyniki Zawodów:

 - Statystyka zawodów o Puchar Wójta 2015

 - Wyniki zawodów o Puchar Wójta 2015

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy