Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine


Babia Góra
widok z OW Hanka
w Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2015

Góralska Pasterka w Zawoi Centrum

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, na który wielu z nas czeka z niecierpliwością.  Co roku coraz więcej osób wyczekuje również „Zawojskiej Pasterki”. Wszystko po to, aby po raz kolejny zasłuchać się dźwięk skrzypiec czy góralskie głosy i jeszcze lepiej przeżyć Boże Narodzenie.

Czytaj więcej...

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Już po raz czwarty Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi zorganizowało Kiermasz Bożonarodzeniowy. Kiermasz odbył się w niedzielę, 20 grudnia. Co prawda, pogoda była iście wiosenna, ale na kiermaszu można było zakupić nie pisanki, ale stroiki, choinki, bombki i inne ozdoby świąteczne. Były również piernikowe anioły, chatki, choinki, serca, a to wszystko z miodu z zawojskiej pasieki.

Czytaj więcej...

Karczma Styrnol na Małopolskiej Trasie Smakoszy

W Tarnowie rozdano certyfikaty w ramach Małopolskiej Trasy Smakoszy. Wśród wyróżnionych znalazł się Witold Budzowski z Karczmy Styrnol. Już po raz trzeci Małopolska Organizacja Turystyczna, tym razem w obecności prezesa a zarazem członka zarządu województwa małopolskiego Leszka Zegzdy, wieloletniego przewodniczącego sejmowej komisji sportu i turystyki Andrzeja Guta – Mostowego oraz wiceprezydenta Tarnowa Piotra Augustyńskiego, przyznała certyfikaty jakości dla karczm regionalnych. W tym roku wyróżniono 41 miejsc, w tym Karczmę Styrnol z Zawoi.

Czytaj więcej...

Świąteczne Anioły

W sobotę (5 grudnia) ponad 20 najmłodszych mieszkańców naszej gminy, ze swoimi mamami, wzięło udział w warsztatach bożonarodzeniowych w Babiogórskim Centrum Kultury w Zawoi. Tym razem uczestnicy warsztatów metodą de coupage tworzyli świąteczne Anioły. Zajęcia prowadziła Lidia Olesińska-Dolech - miłośniczka rękodzieła artystycznego z Pracowni Cacane Patchworki.

Czytaj więcej...

Zawody strzeleckie

13 listopada po raz siedemnasty, odbyły się otwarte Zawody Strzeleckie z Broni Pneumatycznej o Puchar Prezesa UKS „Zawojak” organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Zawojak” oraz Koło Ligi Obrony Kraju w Zawoi. W zawodach wzięło udział 38 strzelców.

Czytaj więcej...

Święto 11 Listopada w Zawoi

11 listopada, dzień tak podniosły i ważny dla nas Polaków - w tym dniu dziękujemy za Niepodległość, za powrót Polski na mapę Europy. W Zawoi, jak co roku, spotkaliśmy się na placu obok kościoła w Zawoi Centrum, przy pomniku poświęconym mieszkańcom Ziemi Babiogórskiej Zawoi i Skawicy, poległym na frontach II wojny światowej, zamordowanych w obozach, łagrach i więzieniach, zamęczonych podczas niewolniczej pracy, rozstrzelanym w czasie unicestwienia Żydów w latach terroru i walk bratobójczych.

Czytaj więcej...

O Babiogórcach - seminarium

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu od kilkudziesięciu lat organizuje Ogólnopolskie Seminarium Folklorystyczne. Tegoroczna - 35 edycja, która odbywała się w dniach 5-8 listopada, była poświęcona folklorowi Górali Babiogórskich.

Czytaj więcej...

Konkurs Piosenki Patriotycznej, Powstańczej oraz Piosenki Żołnierskiej

Już po raz siódmy mogliśmy posłuchać piosenek patriotycznych i żołnierskich w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej gminy, które swoje wokalne umiejętności prezentowały w Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej, Powstańczej oraz Piosenki Żołnierskiej. Konkurs odbył się w Babiogórskim Centrum Kultury w Zawoi w piątek 6 listopada 2015 r.

Czytaj więcej...

"Moje Rękotwory" - wernisaż wystawy

7 listopada 2015 r. w Galerii Na Ucieche odbył się wernisaż wystawy prac powstałych podczas warsztatów rękodzieła pod nazwą „Moje Rękotwory”. Wernisaż swoją obecnością zaszczycili między innymi Wicestarosta powiatu suskiego Pan Zbigniew Hutniczak, Dyrektor Babiogórskiego Centrum Kultury Pani Janina Bucka, znany polski rysownik Zygmunt Pytlik oraz dzieci wraz z rodzicami i dziadkami.

Czytaj więcej...

Z dziadkami w teatrze, z rodzicami na scenie

20 października br. Gminna Biblioteka Publiczna w Zawoi zorganizowała wyjazd do Teatru Lalki Banialuka w Bielsku – Białej. Było to kolejne działanie realizowane w ramach programu Kultura Dostępna. Tym razem młodzież oraz dorośli mieli okazję zobaczyć „ Balladynę” Juliusza Słowackiego w reżyserii Petra Nosálka.

Czytaj więcej...

Złote Gody w Zawoi

Z inicjatywy Wójta Gminy Zawoja Marcina Pająka Prezydent RP nadał parom małżeńskim z naszej gminy „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Uroczystość wręczenia medali odbyła się w dniu 7 października 2015 r.

Czytaj więcej...

IV Memoriał Wojtka Kozuba

IV Memoriał Wojtka Kozuba – Bieg na Babią Górę już za nami. Nad głowami biegaczy zaświeciło piękne słońce i Ci, którzy przyjechali przede wszystkim po to, aby uczcić pamięć alpinisty Wojtka Kozuba twierdzą, że to jego zasługa ☺ Byle tylko nie zapominali, że Wojtek biegał w różnych warunkach pogodowych. Memoriałowi Biegacze, zachowajcie zimną krew na przyszłe lata, bo pewnego dnia może Was czekać pogodowe wyzwanie, a wtedy też liczymy, że zjawicie się tak licznie i z takimi samymi uśmiechami na twarzach!

Czytaj więcej...

Klub Odlotowych Mam na Chaszczoku

W dniu 27 września Klub Odlotowych Mam organizował warsztaty plastyczne dla dzieci, które odbyły się na Mosornym Groniu w Zawoi, w trakcie IV edycji Chaszczoka - Biegu na Babią Górę. Dzieci były zachwycone zadaniami, które dla nich przygotowałyśmy. Największą radość dało im własnoręczne ozdabianie przygotowanych drewnianych wycinanek.

Czytaj więcej...

Festiwal Biegów Alpejskich pełen wrażeń !

Na weekend 26-27 września 2015 r. czekało wielu biegaczy górskich. IV edycja Chaszczoka - Biegu na Babią Górę miała być Mistrzostwami Polski Seniorów w Biegu Alpejskim oraz zawodami kończącymi rywalizację w ramach Pucharu Polski Skyrunning. Na najwytrwalszych zawodników czekał natomiast Etapowy Maraton Biegów Alpejskich.

Czytaj więcej...

Klasyka znowu odkryta

Gminna Biblioteka Publiczna w Zawoi bierze udział w programie Kultura Dostępna. W ramach realizacji zadania „Klasyka znowu odkryta. Z dziadkami w teatrze, z rodzicami na scenie”, w dniu 22. 09. 2015 roku zorganizowano wyjazd do Teatru Współczesnego Krakowie na spektakl „Dziady” Adama Mickiewicza. W wyjeździe uczestniczyły 54 osoby – młodzież, dziadkowie.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 5

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy