Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2014I Turniej Siatkówki Plażowej w Zawoi

I Turniej Siatkówki Plażowej w Zawoi

Siatkówka plażowa - odmiana piłki siatkowej rozgrywana na piasku, od roku 1996 dyscyplina olimpijska – zagościła do Zawoi pod Babią Górę. W niedzielę 10 sierpnia na "Zawojskiej Plaży" rozegrany został I Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Zawoja.

W zawodach wzięły udział dwie drużyny dzieci do 15 roku życia: „Jadwisie I” i „Jadwisie II” oraz 6 drużyn w kategorii open: „Patyczaki”, „No name”, „Pumba Team”, Oli Volley”, „Ziomki z Biedroki” oraz „Kłodzko”. Na imprezę przybyły ekipy siatkarzy nie tylko z Zawoi, czy Stryszawy, ale również przebywający na wypoczynku w Zawoi goście z Krakowa, Oświęcimia czy Kłodzka. Podkreślić należy, że poziom turnieju dzięki występującym w nim zespołom był bardzo wysoki. Zawodnicy z uśmiechem na twarzach rywalizowali ze sobą o zwycięstwo i Puchar. Dla wszystkich lubiących spędzać czas w sposób aktywny na świeżym powietrzu zawody były nie lada frajdą. W rozgrywkach nie przeszkodził nawet deszcz i burza, chociaż warunki gry były wtedy wymagające. Drużyny zawzięcie walcząc o zwycięstwo pokazały grę na wysokim poziomie.

Po zakończeniu zmagań wójt gminy Zawoja Tadeusz Chowaniak wraz z zastepcą wójta Aliną Kuś oraz sędzią zawodów Adamem Mazurem dokonali dekoracji zwycięzców. Dziękujemy zawodnikom za bezpieczną grę a przede wszystkim zdrową sportową rywalizację i dobrą zabawę.

Wyniki turnieju:

Kategoria dziecięca (do 15 roku życia):

  • I miejsce – „Jadwisie II” z Krakowa
  • II miejsce – „Jadwisie I” z Krakowa

Kategoria open (powyżej 16 roku życia):

  • I miejsce – „Pumba Team” ze Stryszawy
  • II miejsce – „Kłodzko” z Kłodzka i okollic
  • III miejsce – „No Name” z Oświęcimia Oli Volley z Krakowa
  • III miejsce – „Oli Volley” z Krakowa i Piotrkowa Trybunalskiego

Fot. Bartosz Oczkowski.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy