Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2014„Podbabiogórze pamięta, dziękuje”

„Podbabiogórze pamięta, dziękuje”

„Podbabiogórze pamięta, dziękuje” – to niezwykła uroczystość w Skawicy związana z uczczeniem kanonizacji Jana Pawła II, która odbyła się w ubiegłą niedzielę (18 maja). Była ona owocem współpracy ks. Krzysztofa Strzelczyka ze Skawicy oraz Rady Sołeckiej, LGD „Podbabiogórze”, Babiogórskiego Centrum Kultury w Zawoi, gminy Zawoja oraz Starostwa Powiatowego. Patronat honorowy nad uroczystościami objął kardynał Stanisław Dziwisz.

Uroczystość rozpoczęła się o 15.00 koncertem skawickiej orkiestry dętej, po czym wystąpili uczniowie z ZS w Skawicy z montażem słowno-muzycznym dotyczącym życia Jana Pawła II. Następnie odprawiona została uroczysta Msza Święta, którą uświetniły zespoły regionalne z całego powiatu oraz jordanowski chór Bel Canto. Ten niesamowity dzień zakończył występ Magdy Anioł, która swoim śpiewem zachwyciła zgromadzoną publiczność.

 

Podziękowanie Wójta Gminy Zawoja

To była piękna i wzruszająca uroczystość...

Dziękuję wszystkim! W niedzielę 18 maja w Skawicy przeżyliśmy ważne chwile. Dziękowaliśmy za dar kanonizacji św. Jana Pawła II. Była to piękna i wzruszająca uroczystość. Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom, gościom, parlamentarzystom i samorządowcom z Polski i Słowacji za liczny udział. W sposób szczególny dziękuję organizatorom i wszystkim osobom zaangażowanym – wszystkim kapłanom, ks. Proboszczowi Krzysztofowi Strzelczykowi, służbie liturgicznej, parafianom ze Skawicy, Radzie Sołeckiej ze Skawicy, radnym ze Skawicy, uczniom skawickiej szkoły za program słowno-muzyczny, orkiestrze, chórowi, Pani Magdzie Anioł, zespołom regionalnym, szczególnie zespołom: „Juzyna”, „Zbójnik”, „Nasza Skawica” i „Zawojanki”. Dziękuję również LGD „Podbabiogórze”, pracownikom Babiogórskiego Centrum Kultury, Urzędu Gminy w Zawoi oraz Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej.

Z wyrazami szacunku
Tadeusz Chowaniak


Fotografie Adam Dyrcz (dzięki uprzejmości sucha24.pl)

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy