Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

Tydzień Bibliotek

Z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek, odbywającego się w dniach 8-15 maja br. Gminna Biblioteka Publiczna w Zawoi zorganizowała szereg imprez skierowanych do dzieci i młodzieży. 8 maja aktorzy ze Studia Małych Form Teatralnych Sztuka z Trzebini wystawili spektakl „Smok Wawelski”, który obejrzało ponad 150 dzieci z pobliskich przedszkoli i szkół podstawowych.

Przedstawienie cieszyło się dużym zainteresowaniem publiczności, a aktorzy za swój występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po spektaklu odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, w którym uczestniczyli uczniowie kl. II Szkoły Podstawowej nr 5 w Zawoi Gołynia wraz z opiekunem Panią Ewą Sałaciak. Klubowicze zapoznali się z ofertą literatury dziecięcej oraz wybrali tytuły książek, które będą omawiane na kolejnym spotkaniu. Natomiast 12 maja w Bibliotece Głównej gościły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Zawoi Mosorne, które na warsztatach plastycznych wykonały bajkowe zakładki do książek. Możliwości kompozycyjnych było mnóstwo, dzięki czemu powstały piękne, oryginalne prace. Warsztaty zrealizowano w ścisłej współpracy Biblioteki z Gminną Świetlicą Środowiskową. W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek zorganizowano również Konkurs Literacki „Tę książkę warto przeczytać” – recenzja ulubionej książki. 13 maja br. Komisja Konkursowa dokonała oceny prac i postanowiła wyróżnić następujących uczestników: w kategorii wiekowej gimnazjum:

  • Basiura Barbara kl .III Gimnazjum w Zawoi Centrum
  • Madej Zuzanna kl..II Gimnazjum w Zawoi Centrum
  • Malczyk Agnieszka kl. I Gimnazjum w Zawoi Centrum
  • Pocztowska Joanna kl. II Gimnazjum w Zawoi Centrum

w kategorii wiekowej szkoła podstawowa:

  • Basiura Jadwiga kl. VI Szkoła Podstawowa w Zawoi Centrum.

Ponadto w odpowiedzi na hasło tegorocznej edycji „Czytanie łączy pokolenia” w Bibliotece Głównej zorganizowano imprezę czytelniczą „Poczytaj mi Dziadku, poczytaj mi Babciu”.15 maja br. dzieci spotkały się z seniorami Babiogórskiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. W pierwszej części spotkania zaproszeni goście głośno czytali fragmenty książek „ Jaś i Małgosia, „Śnieżka” , „Czerwony Kapturek” „ Kot w butach” oraz rozmawiali z dziećmi na temat morału zawartego w bajkach. Natomiast w drugiej części uczestnicy w grupach rozwiązywali zagadki, rebusy oraz układali puzzle tematycznie związane z analizowanymi wcześniej bajkami. Na zakończenie spotkania dzieci zwiedziły bibliotekę oraz zapoznały się z pracą bibliotekarza.

W obchody Tygodnia Bibliotek włączyła się również Filia Biblioteczna w Skawicy, w której 14 maja br. odbyła się czytelnicza impreza „ W krainie bajek” . Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały fragmentów różnych bajek oraz aktywnie uczestniczyły w konkursach , grach i zabawach edukacyjnych.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy