Jasełka 2014

Już po raz szósty uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół w Zawoi Centrum zaprosili mieszkańców Zawoi oraz wypoczywających tu gości na wyjątkowe Jasełka Bożonarodzeniowe. W tym roku Jasełka odbyły się 26 stycznia i jak zawsze wystawiono je z wielkim rozmachem.

W mroźne popołudnie sala widowiskowa BCK pękała w szwach. Oryginalny scenariusz, wierszowane kwestie, piękne stroje i dekoracja, a przede wszystkim talenty aktorskie uczniów i nauczycieli, jak co roku, zostały nagrodzone gromkimi brawami. Aktorzy jak zwykle spisali się na medal!

Coroczne Jasełka są bardzo ważnym wydarzeniem, ponieważ pozwalają nam na nowo przeżyć przyjście Jezusa na świat. Z roku na rok nasz spektakl coraz bardziej zaskakuje nową formą i treścią. Choć temat wciąż pozostaje ten sam, pani Joanna Pacyga za każdym razem tworzy nowe niepowtarzalne dzieło, które pozwala spojrzeć inaczej na cud Narodzenia Boga i na długo pozostaje w pamięci.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy publiczności za tak liczne przybycie, za wszystkie miłe słowa, za złożone ofiary. Cieszymy się, że nasz coroczny trud jest doceniony. Jesteśmy szczęśliwi, że w tym wyjątkowym okresie Bożego Narodzenia możemy poprzez nasz spektakl dostarczyć Państwu wzruszeń i radości.

Tekst i zdjęcia: Adriana Hachuła, Agnieszka Warmuz-Trybała