Szachowe puchary rozdane

W niedzielę 19 stycznia br. w pubie „Fantazja” w Zawoi Składy odbył się V Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Zawoja. Do rywalizacji o miano najlepszego szachisty stanęło 30 graczy, w tym 17. spoza Zawoi, min. z Łodzi, Pszczyny, Myślenic, Mszany Dolnej, Suchej Beskidzkiej i Jordanowa.

Uczestnicy turnieju rozegrali siedem bezpośrednich pojedynków między sobą w tzw. systemie szwajcarskim. W każdej partii zawodnik miał 15 minut na pokonanie swojego konkurenta. Rozegranie wszystkich rund trwało ponad cztery godziny, a ostani pojedynek pozwolił wyłonić z grona  faworytów zwyęzców turnieju.

W kategorii dziecięcej wygrał Kamil Pajdzik, drugie miejsce zajął Maksymilian Śmieszek, obaj z Myślenic, a trzecie Michał Szczybura z Suchej Beskidzkiej. Najlepszym szachistą turnieju w kategorii dorosłych, także w klasyfikacji generalnej został Tadeusz Kowalczyk z Jordanowa, drugie miejsce przypadło Tomaszowi Winczewskiemu z Zawoi, a trzecie Krzysztofowi Zychowi również z Zawoi. 

Zwycięzcy turnieju otrzymali od wójta gminy Zawoja Tadeusza Chowaniaka puchary, a pozostali uczestnicy dyplomy i nagrody ufundowane przez Pizzernię "Fantazja", Babiogórski Park Narodowy i producenta szachów Jana Żurka. W uroczystej dekoracji brali także udział sędziowie turnieju: Jan Zapała i Stanisław Sukta, pomysłodawca i organizator zawodów Michał Bartyzel oraz zastępca dyrektora Babiogórskiego Parku Narodowego Janusz Fujak.

WYNIKI

Kategoria Dorosłych

1. Kowalczyk Tadeusz
2. Winczewski Tomasz
3. Zych Krzysztof         
4. Włosiak Paweł     
5. Bartyzel Michał     
6. Celak Szymon     
7. Chowaniak Roman     
8. Balcer Marcin
9. Bartyzel Józef     
10. Bartyzel Roman     
11. Krzyś Teresa     
12. Smyrak Stefan
13. Gliwa Robert    
14. Szczybura Rafał


Kategoria Dziecięca
 
1. Pajdzik Kamil
2. Śmieszek Maksymilian
3. Szczybura Michał
4. Celak Kacper
5. Zacharski Wojciech
6. Włosiak Julia
7. Fujak Filip
8. Zacharski Michał
9. Balcer Mateusz
10. Fujak Wojciech
11. Gliwa Sebastian
12. Szpak Bartłomiej
13. Kobiela Grzegorz
14. Michalski Jakub
15. Krzyś Emilia
16. Pietraszkiewicz Filip


Klasyfikacja kobiet     

1. Włosiak Julia
2. Krzyś Teresa
3. Krzyś Emilia