Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2012

Góralska Pasterka w Zawoi Centrum

Już po raz dziewiąty w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Klemensa w Zawoi Centrum spotkali się na "Góralskiej Pasterce" wierni i członkowie babiogórskich zespołów regionalnych: „Juzyna” i „Świst” z Zawoi oraz kapela „Małej Ziemi Suskiej” z Suchej Beskidzkiej.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Gwiazdą Kulinarii

W sobotę, 15 grudnia, w sali Babiogórskiego Centrum Kultury w Zawoi odbyło się IX spotkanie w ramach programu "Młodzież w działaniu" pt. „KULINARIA”. Zaproszonym gościem był mistrz sztuki kulinarnej, Szymon Styrczula-Maśniak z Zakopanego, współwłaściciel karczmy "Polany" w Kościelisku.

Czytaj więcej...

Kiermasz Świąteczny

Kiermasz Bożonarodzeniowy to wspólna inicjatywa Babiogórskiego Centrum Kultury, Świetlicy Środowiskowej oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Zawoi. W niedzielę, 16 grudnia, po raz pierwszy w Zawoi, odbył się świąteczny kiermasz. W Centrum Kultury można było podziwiać i zakupić prace wychowanków Świetlicy Terapeutycznej w Zawoi, wyroby dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół z Zawoi Centrum, prace dzieci ze Świetlicy Środowiskowej z Zawoi i Skawicy, prace KGW „Zawojanki” oraz książki pani Zofii Bugajskiej, świąteczne ozdoby Katarzyny Pluty oraz piękne, ręcznie wykonane wyroby pań z, działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Zawoi, Koła Artystycznego „Babiogórski Kuferek Rozmaitości”.

Czytaj więcej...

Biblioteka w gronie finalistów Konkursu „Aktywna Biblioteka”

13 grudnia br. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce ogłosiła wyniki Konkursu Grantowego „Aktywna Biblioteka”. Komisja rozpatrzyła 418 wniosków z czego 207 spełniło kryteria formalne. Gminna Biblioteka Publiczna w Zawoi złożyła 2 projekty, tj. „Zielona, czyli przyroda Babiej Góry” oraz „W kręgu babiogórskich legend”.

Czytaj więcej...

Zawoja na Targach Bożonarodzeniowych w Krakowie

Targi Bożonarodzeniowe na Rynku Głównym w Krakowie na trwałe wpisały się świąteczną tradycję i cieszą się uznaniem nie tylko mieszkańców, ale i turystów odwiedzających Kraków. Tegoroczne targi odbywają się od 30 listopada do 26 grudnia.

Czytaj więcej...

Juzyna na Wigilii Klubów 4-H

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego i Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej oraz Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie zaprosili wszystkie kluby 4-H, działające w powiecie suskim, na tradycyjną wigilię. Spotkanie wigilijne odbyło się 8 grudnia w Naprawie. Na wigilię pojechały dzieci z zespołu Juzyna.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Architektem

W sobotę (08.12.2012r.) o godz.13:00 w sali Babiogórskiego Centrum Kultury w Zawoi odbyło się VIII spotkanie w ramach projektu "Młodzież w działaniu" pt. ARCHITEKT. Zaproszonym na prelekcję gościem była Pani Architekt Roma Pieczarkowska z Biura Projektowego z Krakowa.


Czytaj więcej...

Zapraszamy na Lodowisko pod Babią Górą

W czwartek (6 grudnia) odbyło się oficjalne otwarcie kolejnego sezonu na Lodowisku Pod Babią Górą. W samo południe na tafli można było zobaczyć pierwszych łyżwiarzy: Pana Wójta - Tadeusza Chowaniaka, dyrektora zespołu szkół na Wilcznej - Pana Aleksandra Wiechcia oraz ... Świętego Mikołaja wraz ze swoimi pomocnicami.

Czytaj więcej...

Babiogórski Uniwersytet - Uniwersytet dawniej i dziś

W dniu 30 listopada 2012 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach Babiogórskiego Uniwersytetu. Tym razem słuchacze mogli się zapoznać z tematem "Uniwersytet dawniej i dziś". Wiedzę z tego niezwykle ciekawego obszaru przybliżył nam prof. dr hab. Feliks Kiryk, który w latach 1993-1999 pełnił funkcję rektora Akademii Pedagogicznej w Krakowie.

Czytaj więcej...

Sukces w konkursie recytatorskim

Z przyjemnością informujemy, że, 28 listopada br., Szymon Gigoń uczeń Klasy III Gimnazjum Zespołu Szkół w Zawoi Centrum zajął II miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Regionalnej „W cieniu jodeł i świerków” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną  w Suchej Beskidzkiej.

Czytaj więcej...

Spotkanie z programistą

W sobotę (1 XII) w Sali BCK w Zawoi odbyło się VII spotkanie w ramach programu „Młodzież w działaniu”. Tematem spotkania był zawód PROGRAMISTY. Zaproszonym gościem był pan Konrad Renkieć z Krakowa, który na co dzień zajmuje się tworzeniem gier na PC-ty, Konsole Nintendo oraz Konsole Sony.

Czytaj więcej...

Uroczysta Sesja Rady Gminy Zawoja

00130 listopada 2012 r. w Babiogórskim Centrum Kultury w Zawoi odbyła się uroczysta sesja nadania Honorowych Tytułów Gminy Zawoja. Sesja Rady Gminy Zawoja została poprzedzona koncelebrowaną Mszą świętą odprawioną w kościele p.w. św. Klemensa. Przewodniczył jej ks. Marian kardynał Jaworski. Oprawę muzyczną uroczystej liturgii uświetniła zawojska orkiestra dęta oraz zespół regionalny "Juzyna".

Czytaj więcej...

Nowości w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zawoi

Gminna Biblioteka Publiczna w Zawoi zaprasza na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego dla dzieci oraz do korzystania z programu "Megamatma".

Czytaj więcej...

Zabawa Andrzejkowa w BCK

Andrzejki były ostatnią okazją do zabawy przed rozpoczynającym się okresem Adwentu, w którym powstrzymywano się tradycyjnie od zabaw.

Czytaj więcej...

Spotkanie młodzieży z Aktorem

W sobotę (24 listopada) w Babiogórskim Centrum Kultury w Zawoi odbyło się już VI spotkanie w ramach projektu „Młodzież w działaniu”. Tym razem zaproszonym gościem był Aktor Teatru im. Witkacego w Zakopanem, Pan Andrzej Bienias.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 7

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy