Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2012Spotkanie z Gwiazdą Kulinarii

Spotkanie z Gwiazdą Kulinarii

W sobotę, 15 grudnia, w sali Babiogórskiego Centrum Kultury w Zawoi odbyło się IX spotkanie w ramach programu "Młodzież w działaniu" pt. „KULINARIA”. Zaproszonym gościem był mistrz sztuki kulinarnej, Szymon Styrczula-Maśniak z Zakopanego, współwłaściciel karczmy "Polany" w Kościelisku.

Karczma "Polany" to rodzinny interes prowadzony przez dwa pokolenia góralskiego rodu Styrczula-Maśniak, gdzie doświadczenie i rozwaga łączą się z fantazją i brawurą. Restauracja zdobyła wielokrotnie wysokie miejsca w konkursach kulinarnych. Jest również laureatem prestiżowej nagrody "Marka Tatrzańska", wręczanej zasłużonym przedsiębiorcom z rejonu Podhala.

Nasz Gość omówił temat poszanowania tradycji w zetknięciu z kuchniami innych narodów. Młodzież brała czynny udział w tej dyskusji, zadawała wiele pytań, na które nasz Gość chętnie odpowiadał oraz zachęcał do aktywnego udziału w prelekcji, przykładowe menu.

Na zakończenie spotkania, zebrani na sali zaplanowali wspólnie z naszym Gościem wyjazdowe warsztaty kulinarne, na których młodzież będzie mogła wykazać się swoimi zdolnościami kulinarnymi.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy