Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń 
Stacja Dolna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2012Kiermasz Świąteczny

Kiermasz Świąteczny

Kiermasz Bożonarodzeniowy to wspólna inicjatywa Babiogórskiego Centrum Kultury, Świetlicy Środowiskowej oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Zawoi. W niedzielę, 16 grudnia, po raz pierwszy w Zawoi, odbył się świąteczny kiermasz. W Centrum Kultury można było podziwiać i zakupić prace wychowanków Świetlicy Terapeutycznej w Zawoi, wyroby dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół z Zawoi Centrum, prace dzieci ze Świetlicy Środowiskowej z Zawoi i Skawicy, prace KGW „Zawojanki” oraz książki pani Zofii Bugajskiej, świąteczne ozdoby Katarzyny Pluty oraz piękne, ręcznie wykonane wyroby pań z, działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Zawoi, Koła Artystycznego „Babiogórski Kuferek Rozmaitości”.

Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszyscy wystawiający i kupujący zgodnie stwierdzili, że należy kontynuować w przyszłości to przedsięwzięcie.

16 grudnia, podczas kiermaszu świątecznego, zostały ogłoszone wyniki konkursu na „Świąteczny stroik bożonarodzeniowy”. Do organizatora wpłynęło 18 prac. Prace oceniano w 4 kategoriach. W kategorii wiekowej IV-VI, I miejsce zajęła Patrycja Suwaj z SP z Gołyni, drugie Natalia Pierog z SP z Przysłopia a trzecie Edyta Fujak z ZS w Skawicy. Wśród gimnazjalistów najładniejszy stroik wykonała Natalia Hutniczak z ZS w Skawicy, II miejsce zajęła Magdalena Kaczmarczyk z ZS w Skawicy, III miejsce przypadło Natalii Marek również ze Skawicy. I miejsce, w kategorii dorosłych, zajęła Dorota Kobiela, II miejsce przypadło Wandzie Mazur a trzecie Halinie Hutniczak. Jury postanowiło przyznać wyróżnienia dla Gabrysi i Kacpra Kobiela oraz dla Świetlicy Środowiskowej w Zawoi i Świetlicy Środowiskowej w Skawicy.

Pod Diablakiem

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Biuletyn Urzędu Gminy