Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine


Babia Góra
widok z OW Hanka
w Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2012Spotkanie z Architektem

Spotkanie z Architektem

W sobotę (08.12.2012r.) o godz.13:00 w sali Babiogórskiego Centrum Kultury w Zawoi odbyło się VIII spotkanie w ramach projektu "Młodzież w działaniu" pt. ARCHITEKT. Zaproszonym na prelekcję gościem była Pani Architekt Roma Pieczarkowska z Biura Projektowego z Krakowa.


Nasz gość, która jako architekt pracuje już 22 lata, szczegółowo omówiła swoją karierę zawodową. Wspominała o dużym projekcie budowy wykonanym w Warszawie i o projektowaniu  osiedli w Krakowie. Ostatnio skupiła się na projektowaniu domów jednorodzinnych, co sprawia jej ogromną radość. Praca architekta wymaga znajomości wielu zawodów, przez co jest ciężka, mozolna i trudna. Projektowanie i wykańczanie domów, szczególnie jednorodzinnych, można porównać do pracy projektanta mody; dobór stroju i dodatków do wyglądu i stylu każdego człowieka.

W naszym rejonie dużym wyzwaniem dla pani architekt było zaprojektowanie hotelu "Beskidzki Raj". Jak do tej pory jest to największy wybudowany obiekt na pograniczu Stryszawa - Zawoja Przysłop. Na tym przykładzie szczegółowo była omówiona praca architekta i całego zespołu.

Pani Roma Pieczarkowska uważa, że, aby zawód architekta był nadal zawodem zaufania publicznego, to muszą być spełniane niektóre warunki, szczególnie takie jak: szacunek, zaufanie wobec klienta, obustronna współpraca, bo architektura budowy to wielka sztuka, nie tylko bryły, koloru, ale i całego pomysłu wykonania”.

Młodzież, biorąca udział w spotkaniu, zaskoczyła gościa pytaniami, które zainspirowały uczestników do zabawy w domysły "i co też z tego powstanie"? (dom, osiedle, hotel czy może szkoła itp.)

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy