Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine


Babia Góra
widok z OW Hanka
w Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2012Babiogórski Uniwersytet - Uniwersytet dawniej i dziś

Babiogórski Uniwersytet - Uniwersytet dawniej i dziś

W dniu 30 listopada 2012 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach Babiogórskiego Uniwersytetu. Tym razem słuchacze mogli się zapoznać z tematem "Uniwersytet dawniej i dziś". Wiedzę z tego niezwykle ciekawego obszaru przybliżył nam prof. dr hab. Feliks Kiryk, który w latach 1993-1999 pełnił funkcję rektora Akademii Pedagogicznej w Krakowie.

Wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Historycznego. Jego dokonania zyskały uznanie w postaci nadania mu tytułu doktora honoris causa przez kilka uczelni uczelni, m.in. Uniwersytetu Rzeszowskiego w 2007 i Uniwersytetu Lwowskiego, a także honorowego profesora uniwersytetu w Kamieńcu Podolskim (2001). Również włodarze miast, którym Kiryk poświęcał swe książki, przyznali mu honorowe obywatelstwo Sandomierza (2004), Bukowska (rodzinnego miasta Kiryka - tytuł nadany w czasie obchodów 650-lecia Bukowska), a także medal Przyjaciela miasta Mielca (2003).

Inicjatywa Babiogórskiego Uniwersytetu jest niezwykle cenna, gośćmi są profesorowie i doktorzy z można powiedzieć "najwyższych półek", w związku z powyższym zaskakującym wydaje się fakt niskiej frekwencji na spotkaniach. Jeszcze raz zapraszamy wszystkich, którzy są zainteresowani poszerzeniem horyzontów, poznaniem ciekawych osobowości i zapoznaniem się z chociażby ułamkiem ogromu wiedzy uniwersyteckiej. Kolejne spotkanie w styczniu, o dokładnej dacie będziemy informować zarówno przez stronę internetową, nasz profil na FB (facebook.com/wirtualna.zawoja) oraz plakaty.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy