Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2012Nowości w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zawoi

Nowości w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zawoi

Gminna Biblioteka Publiczna w Zawoi zaprasza na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego dla dzieci oraz do korzystania z programu "Megamatma".

 


 

Gminna Biblioteka Publiczna w Zawoi zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego FunEnglish.pl. Łączy on zabawę i naukę z używaniem z komputera. Każde dziecko może korzystać 
z kursu samodzielnie. Dokładnie tak, jak na co dzień korzysta z gier komputerowych. Wystarczy, aby uczyło się w bibliotece dwa razy 
w tygodniu przez niecałą godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy można było zobaczyć pierwsze efekty nauki.

Kurs polega na połączeniu najnowszych technologii z tradycyjnym nauczaniem. Składa się z ponad 60 gier edukacyjnych, setek filmów, piosenek, „foto-lekcji” i ćwiczeń opracowanych przez ekspertów. Dzieci w świecie FunEnglish.pl przeżywają przygody wraz z bohaterami gier i filmów i uczą się bezpośrednio od native speakerów.

Kurs jest oparty o metodę immersion, polegającą na zanurzeniu w języku angielskim. FunEnglish.pl tworzy sytuacje komunikacyjne i sprawia, że dzieci mówią i myślą w języku angielskim. Dzięki temu postępy w nauce są znacznie szybsze niż w tradycyjnych metodach nauczania.

Kurs składa się z sześciu bloków podzielonych na 11 podrozdziałów. W skład każdego podrozdziału wchodzi gra edukacyjna, krótki film, piosenka karaoke i „foto-lekcja” oraz ponad 20 ćwiczeń. Po przejściu przez wszystkie bloki dziecko zapozna się z prawie tysiącem zwrotów przydatnych w 90% sytuacji komunikacyjnych. Cały kurs zajmuje około dziewięciu miesięcy. Przez cały czas trwania kursu dzieci będą mogły liczyć na pomoc pracowników biblioteki. A po jego zakończeniu każde dziecko otrzyma specjalny certyfikat.

Projekt www.funenglish.pl jest  współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (działanie 8.1) na lata 2007-2013 oraz z Budżetu Państwa.

Biblioteka otrzymała dostęp do kursu bezpłatnie, dzięki udziałowi w projekcie „FunEnglish w bibliotece”. Zarówno biblioteka, jak i dzieci uczestniczące w kursie, będą mogły także uczestniczyć w specjalnych konkursach organizowanych przez FunEnglish.pl i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która prowadzi Program Rozwoju Bibliotek.

Informacji na temat komputerowego kursu FunEnglish.pl udziela: Lucyna Malczyk - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Gminna Biblioteka Publiczna w Zawoi zaprasza wszystkich zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy matematycznej do skorzystania z zasobów serwisu MegaMatma.pl udostępnianych bezpłatnie na wszystkich stanowiskach komputerowych dla czytelników.

Biblioteka znalazła się wśród 30 bibliotek w kraju – finalistów projektu „MegaMatma uczy w bibliotece” prowadzonego przez Firmę MegaWiedza Sp. z o.o. we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI). Dzięki temu przez najbliższy rok będzie udostępniać swoim użytkownikom wiedzę matematyczną w wersji elektronicznej.

MegaMatma - to ogromna baza wiedzy teoretycznej, zadań z rozwiązaniami, klasówek i testów on-line, wzorów, definicji i twierdzeń. Z zasobów serwisu MegaMatma.pl mogą korzystać wszyscy, którzy na co dzień potrzebują wiedzy z matematyki. W serwisie znajdą pełny zasób wiadomości przydatny na każdym poziomie edukacji, zgodny z nową podstawą programową i recenzowany przez rzeczoznawcę MEN. MegaMatma.pl jest serwisem, który pomaga uczniom od szkoły podstawowej - klasy 4-6, przez gimnazjum, po szkołę ponadgimnazjalną. Wspiera uczniów i nauczycieli w przygotowaniach do matury. Pozwala wzbogacać wiedzę studentom. Pomaga w atrakcyjnej formie przekazać wiedzę matematyczną osobom uczącym: nauczycielom, rodzicom i opiekunom.

 

 

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy