Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

Złote Gody 2012

Jubileusz małżeński to wielkie wydarzenie dla każdej pary. Co roku w naszej gminie obchodzimy uroczystość Złotych Godów – 50 lecie pożycia małżeńskiego. W tym roku odbyła się ona 15 listopada.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym w Zawoi Centrum w intencji Jubilatów. Została ona odprawiona przez księży proboszczów: Ryszarda Więcka z Zawoi Centrum oraz Krzysztofa Strzelczyka ze Skawicy, którzy po zakończeniu nabożeństwa wręczyli Jubilatom listy gratulacyjne od metropolity krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza. Oprócz Dostojnych Jubilatów i ich rodzin w uroczystości uczestniczyli: wójt gminy Zawoja - Tadeusz Chowaniak, zastępca wójta – Alina Kuś, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Sylwia Budzowska – Radwan, dyrektor BCK Anna Mazur oraz starosta powiatu suskiego Tadeusz Gancarz.

Dalsza część uroczystości odbyła się w restauracji "Zawojanka" w Zawoi Centrum. Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego, medalami za długoletnie zgodne pożycie małżeńskie, za trud pracy dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, za wychowanie dzieci i uczciwe życie. Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Zawoja Tadeusz Chowaniak.

Dostojni Jubilaci, którzy w tym roku obchodzili Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego: Stanisława i Józef Drabik, Stanisława i Jan Marek, Helena i Stanisław Smyrak, Teresa i Stanisław Surzyn, Helena i Józef Tomczak, Anna i Gerard Wróblewscy, Stefania i Marian Zając.

Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze. Były gratulacje, kwiaty, upominki, pamiątkowe dyplomy, życzenia oraz tradycyjna lampka szampana. Całość uroczystości uświetnił występ zespołu "Juzyna" z Zawoi.

Pod Diablakiem

NOWY NUMER
JUŻ W SPRZEDAŻY
WIOSNA 2019

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Biuletyn Urzędu Gminy