Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2012Śmigłowcowe manewry w Zawoi

Śmigłowcowe manewry w Zawoi

W dniach 14-18 listopada ratownicy Sekcji Babiogórskiej GOPR wspólnie z WR Komendy Stołecznej Policji w Warszawie przeprowadzili wspólne szkolenie z technik wysokościowych, transportu w trudnym terenie oraz ewakuacji z kolei linowych.

Dzięki współpracy z Policją do dyspozycji ratowników był śmigłowiec Sokół, który przez trzy dni stacjonował w Zawoi. W trakcie manewrów ujednolicono sprzęt oraz techniki stosowane w ratownictwie z powietrza.

Dzięki znakomitej współpracy z Babiogórskim Parkiem Narodowym przeprowadzono kilkadziesiąt desantów w trudnym terenie o charakterze wysokogórskim oraz ewakuację ratowników wraz z poszkodowanym w noszach za pomocą tzw. ‘długiej liny’, doskonalono również technikę przyjmowania śmigłowca w terenie górskim. W bardzo ciekawym i owocnym szkoleniu wzięło udział 18 ratowników GOPR oraz 9 policjantów. Podczas trwających manewrów zapoznano z charakterystyką ratownictwa górskiego gości w osobach Starosty powiatu suskiego T. Gancarza, wójta Zawoi T. Chowaniaka oraz zastępcę dyrektora BgPN J. Fujaka.

Tekst: Tomasz Kozina, zdjęcia: Tomasz Kozina i Karina Trzebuniak

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy