Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2012Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej

Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej

8 listopada odbył się w sali widowiskowej Babiogórskiego Centrum Kultury w Zawoi IV Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej, Powstańczej oraz Piosenki Żołnierskiej. Konkurs patriotyczny , to nie tylko lekcja historii, ale i ocalenie od zapomnienia pieśni, które stały się łącznikiem między tradycja a teraźniejszością.

W konkursie wzięło udział 14 wykonawców z czterech szkół: solistów i zespołów w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii soliści grupa wiekowa 10-12 lat pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Kuś ze Szkoły Podstawowej z Gołyni. Wśród uczniów gimnazjum najlepiej zaśpiewała Sonia Kozina z Zespołu Szkół w Zawoi Wilcznej, II miejsce zajął Piotr Trzebuniak również z Zespołu Szkół z Zawoi Wilcznej a trzecie Sabina Ruszkiewicz z Zespołu Szkół ze Skawicy.

W kategorii zespoły w grupie wiekowej 10-12 lat jury przyznało I miejsce zespołowi „Świetliki” gr. II ze Szkoły Podstawowej z Zawoi Przysłop, dwa równorzędne II miejsca przypadły Grupie wokalno-instrumentalnej ze Szkoły Podstawowej z Zawoi Gołynia i trio w składzie Katarzyna Surzyn, Aleksandra Witek i Joanna Firek z Zespołu Szkół ze Skawicy. Trzeciego miejsca nie przyznano. Natomiast najlepszym zespołem gimnazjalnym okazał się duet Alicja Żurek i Piotr Dyrcz z Zespołu Szkół z Zawoi Wilcznej oraz, z tej samej szkoły, na drugim miejscu uplasował się duet Karolina Mętel i Magdalena Denis.

Zwycięzcy I miejsc zaśpiewali podczas uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada w Zawoi Centrum.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy