Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2012Juzyna ma już 20 lat!

Juzyna ma już 20 lat!

„Jak szybko mijają chwile, jak szybko mija czas”. Zespół Regionalny „Juzyna” obchodził jubileusz dwudziestolecia istnienia. Podczas Babiogórskiej Jesieni swój jubileusz uświetnili galowym występem, przedstawiając część wesela babiogórskiego „Ocepiny”.

Po udanym występie wójt gminy Tadeusz Chowaniak oraz Przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Chowaniak złożyli życzenia oraz podziękowania osobom, którzy przyczynili się do założenia tego wspaniałego zespołu. Do życzeń przyłączył się również senator RP Andrzej Pająk.

Z tej też okazji 20 października w DW „Krakowianka” odbyła się skromna, ale za razem wesoła uroczystość „urodzinowa” w której uczestniczyło kilka już pokoleń członków zespołu oraz zaproszeni goście. Byli przedstawiciele zaprzyjaźnionych zespołów: „Holny” z Zakopanego, „Zbójnik” ze Skawicy, Kapela „Małej Ziemi Suskiej” z Suchej Beskidzkiej no i oczywiście choreograf zespołu Krystyna Kołacz i kierownik artystyczny Urszula Janicka-Krzywda oraz pierwsza kierowniczka zespołu Danuta Butor.

W uroczystości wzięli także udział rodzice członków zespołu, którzy przez długie lata służyli pomocą i byli dobrymi duchami, występującej w kraju i poza jego granicami „Juzyny”. Wszystkich przybyłych powitała Anna Mazur – dyrektor Babiogórskiego Centrum Kultury oraz Janina Bucka - obecny kierownik zespołu.

Z okazji jubileuszu był szampan i oryginalny tort w kształcie cyfry 20 ze świeczkami. Były także życzenia od przybyłych gości oraz ciekawe upominki. Długoletnim członkom zespołu tak jak i rodzicom wręczono podziękowania z pięknymi dedykacjami. No a potem poczęstunek i wesoła zabawa przy muzyce nie tylko Górali Babiogórskich, ale i muzyce i piosenkach słowackich, ukraińskich, węgierskich i łemkowskich.

Całej „Juzynie” należy życzyć jeszcze wielu takich jubileuszy !

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy