Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2012Święto w Przysłopskiej Straży

Święto w Przysłopskiej Straży

29 września Ochotnicza Straż Pożarna na Przysłopiu obchodziła jubileusz 45-lecia istnienia jednostki. Z tej okazji odbyło się uroczyste nadanie sztandaru a także poświecenie i otwarcie budynku remizy.

Uroczystości rozpoczynały się o godz. 15:45 zbiórką przed remizą, skąd pododdziały przemaszerowały na boisko szkolne gdzie o godz. 16:00 rozpoczęła się uroczysta Msza św., którą odprawił ks. Kanonik Stanisław Skowronek kapelan powiatowy strażaków w koncelebrze z proboszczem parafii Zawoja Zakamień Ojcem Jakubem Jaroszewiczem i Ojcem Robertem Strojnym. Po zakończeniu mszy rozpoczął się uroczysty apel. Dokonano poświęcenia i przekazania sztandaru, a także odznaczono go brązowym medalem za zasługi dla ochrony przeciwpożarowej. Nie zabrakło również odznaczeń i wyróżnień dla przysłopskich strażaków. Złoty medal otrzymał dh Lucjan Chowaniak, srebrny: dh Piotr Kubasiak, dh Marcin Spyrka, brązowy: dh Mateusz Pierog, dh Witold Bury, dh Józef Basiura, dh Piotr Basiura, Pani Jadwiga Dańczak, Ojciec Robert Strojny. Odznakę wzorowego strażaka otrzymali: dh Mateusz Pochopień, dh Konrad Pierog. Dyplom okolicznościowy i statuetkę św. Floriana otrzymał prezes honorowy dh Aleksandr Biłka.

W uroczystości brali udział liczni zaproszenia goście: władze Powiatu Suskiego, komendanci policji i Państwowej Straży Pożarnej, wójtowie, sołtysi, radni z gmin Zawoja, Stryszawa i Maków Podhalański, a także poczty sztandarowe i strażacy z ościennych jednostek. Nie zabrakło również licznie przybyłych mieszkańców Przysłopia. Po zakończeniu uroczystości na boisku szkolnym odbył się uroczysty przemarsz przed budynek remizy, gdzie dokonano poświęcenia budynku i przecięcie wstęgi symbolizującej otwarcie remizy.

Przysłopscy strażacy składają głębokie wyrazy szacunku, wdzięczności i najserdeczniejsze podziękowanie wszystkim obecnym na uroczystościach, jak również wszystkim sponsorom i organizatorom tak wspaniałego i doniosłego święta jakie przeżywaliśmy.

Ze strażackim pozdrowieniem
Szczęść Boże.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy