Kwesta dla Afryki w Zawoi

Uczniowie z Zespołu Szkół w Zawoi Wilcznej już po raz szósty przystąpili do projektu „Mieć wyobraźnie miłosierdzia”. W tym roku realizują go pod hasłem „Aby dotrzeć do źródła, trzeba płynąc pod prąd. Całkowity dochód z przeprowadzonych akcji zostanie przeznaczony na zakup pompy wodnej do jednego z krajów afrykańskich oraz zasili konto programu UNICEF „Klęska głodu na rogu Afryki”. 

Inspiracją do podjęcia tego typu działań były słowa Papieża Jana Pawła II: ,,Afryka potrzebuje wody, chleba, godności, wolności i pokoju". Ojciec Święty od początku swego pontyfikatu doskonale rozumiał potrzeby ludności Afryki, dlatego też swą pierwszą wizytę duszpasterską odbył właśnie na ten kontynent. 

Doskonale zdawał sobie sprawę , iż ludność krajów afrykańskich potrzebuje wsparcia współczesnego świata. 

Dziś kontynent ten jest w szczególny sposób doświadczany, gdyż panuje tam największa od dwudziestu lat klęska głodu. Spowodowała ją długotrwała, trwająca już trzy lata susza. Klęska dotknęła w największym stopniu: Somalię, Kenię, Etiopię i Dżibuti. W związku z tym wolontariusze ZS w Zawoi Wilcznej wraz z opiekunami przeprowadzili szereg akcji charytatywnych. Zobaczyć ich można było podczas tegorocznej Babiogórskiej Jesieni kwestujących oraz sprzedających ciasta i wyroby dekoracyjne. Dzielni uczniowie zebrali kwotę 1109,30 zł.

Wolontariusze wraz z opiekunkami składają podziękowania wszystkim, którzy wsparli ich akcję: Rodzicom, Kierownictwu Świetlicy Terapeutyczno-Rehabilitacyjnej w Zawoi Wilcznej, Wójtowi Gminy Zawoja, Dyrekcji Babiogórskiemu Centrum Kultury oraz wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel.