Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2012Spotkanie z GOPR i BgPN

Spotkanie z GOPR i BgPN

W sobotę (15.09.2012r.) odbyło się spotkanie z pracownikiem Babiogórskiego Parku Narodowego oraz ratownikami Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Było to pierwsze z dwunastu spotkań w ramach projektu „Młodzież w Działaniu”. Zaproszonymi gośćmi byli Tomasz Pasierbek(BGPN) oraz Dariusz Krzeszowiak i Tomasz Lipka (GOPR).

Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem prezentacji multimedialnych o Parku Narodowym oraz o pracy ratowników górskich. Prezentacje zawierały przydatne i ciekawe informacje na temat ogólnej działalności BGPN oraz szczegółowej pracy GOPR’u. Po zakończeniu obu prezentacji multimedialnych, głos zabrała zgromadzona na sali młodzież, bombardując zaproszonych gości niejednokrotnie zaskakującymi pytaniami. Dzięki tym pytaniom młodzi, poznali hierarchię pracy w obu zawodach, plusy i minusy pracy BGPN i GOPRu, oraz najciekawsze historie/akcje, jakie spotkały zaproszonych gości. Dzięki temu postała otwarta dyskusja na temat obu profesji, co młodzież odebrała bardzo pozytywnie. Zdaniem zebranych na Sali, spotkanie było interesujące i szczere.

Jeden ze słuchaczy wypowiedział się na temat spotkania „Dzięki temu dowiedziałem się jak naprawdę wygląda praca w Parku Narodowym, oraz jak trudny jest zawód Goprowca. Nie żałuję, że na to spotkanie przyszedłem, bo dzięki temu poszerzyłem swoje horyzonty.”

Znamy już datę kolejnego spotkania w ramach projeku,29.09.2012r. będzie to spotkanie z muzykiem. Gośćmi spotkania będą muzycy z zespołu The Chilloud. Tak jak w przypadku pierwszego spotkania, kolejne odbędzie się w Babiogórskim Centrum Kultury w Zawoi.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy