Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine


Babia Góra
widok z OW Hanka
w Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2012Juzyna laureatem Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

Juzyna laureatem Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem zalicza się do jednych z największych festiwali folklorystycznych w Europie. Co roku na scenie prezentują się najlepsze zespoły z całego świata zamieszkujące tereny górskie. Formuła konkursu skonstruowana jest tak, aby zachować to, co jest najcenniejsze czyli autentyzm, artyzm wykonawców i ich przywiązanie do rodzimej tradycji.

Oprócz rywalizacji międzynarodowych zespołów folklorystycznych organizowany jest też międzynarodowy  Konkurs Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych.
Gminę Zawoja na 44. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem prezentowała kapela z Zespołu „Juzyna w składzie: Przemysław Pasierb (skrzypce – prym), Piotr Dyrcz (skrzypce – sekund), Alicja Żurek (skrzypce – sekund), Piotr Trzebuniak (bas) oraz Przemysław Żurek (dudy). Nasi młodzi instrumentaliści osiągnęli ogromnym sukces. Spośród występujących 23. międzynarodowych kapel  otrzymali  wyróżnienie za odtworzenie repertuaru regionu babiogórców i stylową grę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy