Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine


Babia Góra
widok z OW Hanka
w Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2012Babiogórski Uniwersytet

Babiogórski Uniwersytet

3 sierpnia br. w  Babiogórskim Centrum Kultury w Zawoi odbył się kolejny wykład popularno-naukowy w ramach cyklu pn. "Babiogórski Uniwersytet". Tym razem gościliśmy emerytowanego pracownika Katedry Stratygrafii i Geologii Regionalnej WGGiOŚ AGH prof. zw. dr hab. Stefana Witold Alexandrowicza. Tematem jego odczytu był: "Nosorożec ze Staruni i jego kuzyn z Wadowic".


Profesor Alexandrowicz w swoim wykładzie opowiadał o historii znaleziska ze Staruni na Ukrainie. W 1929 r. w Staruni pracownicy Polskiej Akademii Umiejętności wydobyli nosorożca włochatego sprzed 30 tysięcy lat, a pod koniec 1951 r. w starej cegielni w Wadowicach, odkopano kości "kuzyna nosorożca ze Staruni".

"Babiogórski Uniwersytet" to wspólne przedsięwzięcie gminy Zawoja i Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie. Gmina zawoja podpisała z PAU umowę o współpracy czego efektem są odbywające się odczyty i wykłady znanych prelegentów ze świata nauki. Do tej pory zainteresowani mogli już wysłuchać w Zawoi wykładów prof. dr hab. Stanisława Suchodolskiego i prof. dr hab. Jana Machnika.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy