Babia Góra
widok z OW Hanka
w Zawoi Składy

II Turniej Sołectw

Ostatnia niedziela lipca upłynęła mieszkańcom Skawicy i Zawoi pod znakiem dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. W tym dniu odbył się II Turniej Sołectw, zorganizowany przez Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi przy współudziale Rad Sołeckich Gminy Zawoja. Do boju o nagrody pieniężne ufundowane przez Wójta Gminy Zawoja stanęło 8 sołectw z dziesięcioosobowymi drużynami.

A było o co powalczyć: pierwsza nagroda wynosiła 6000 zł, druga 4000 zł, trzecia 2000 zł, czwarta i piąta po 1500 zł. Prócz nagród pieniężnych najlepsza drużyna otrzymała Puchar Wójta Gminy Zawoja.

Zawodnicy startowali w 12 konkurencjach. Wszystkich zawodników dopingowali pozostali mieszkańcy sołectw. Każde sołectwo przyniosło ciasto, którym z wielkim apetytem częstowali się zawodnicy jak i turniejowi kibice. Ponadto każdy zawodnik otrzymał pyszną kiełbaskę z grilla.

Po bardzo zażartej rywalizacji między sołectwami zebrało się jury w składzie Jan Borkowski, Tomasz Kozina, Maciej Mażul oraz Kazimierz Marek. Sędziowie po dokładnym przeliczeniu punktów postanowiło przyznać I miejsce sołectwu Skawica Centrum, II miejsce zajęła Zawoja Centrum, III miejsce przypadło sołectwu Zawoja Mosorne, IV sołectwu Skawica Sucha Góra i V Zawoi Przysłop. Następne miejsca zajęły sołectwa Zawoja Wełcza, Zawoja Dolna, Zawoja Górna.