Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

Strażackie zawody

22 lipca na stadionie sportowym LKS „Huragan” w Skawicy przeprowadzone zostały gminne zawody sportowo-pożarnicze. Wzięły w nich udział jednostki OSP Gminy Zawoja, w tym  8 drużyn w grupie "A", 3 drużyny MDP chłopcy i jedna drużyna MDP dziewczyny. Drużyny rywalizowały ze sobą tradycyjnie w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe.

Sędzią głównym zawodów był st. kpt. Tomasz Marek, a po raz pierwszy komisja sędziowska składała się w 50-procentach z funkcjonariuszy PSP i w 50-procentach z druhów OSP.
Po zsumowaniu wyników sztafety i ćwiczeń bojowych w grupie A zwyciężyli strażacy ze Skawicy Centrum I. W grupie młodzieżowej chłopców zwyciężyła OSP Zawoja Centrum, a w grupe mlodzieżowej Dziewcząt OSP Skawica Sucha.
Szczególne uznanie i zainteresowanie publiczności wzbudziła dziecięca drużyny strażacka z OSP Zawoi Wełczy. Młodzi druhowie, mimo że mają od  4 do 9 lat, to pokazali, że znają już podstawowe zasady zawodów i gaszenia pożarów.

Po zakończeniu zawodów odbyło się wręczenie dyplomów i pucharów. Dekoracji strażaków dokonali: z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej st. kpt. mgr inż. Krzysztof Okrzesik, z-ca wójta gminy Zawoja Alina Kuś, komendant gminny OSP RP w Zawoi dh Zdzisław Kozina. Organizatorzy zawodów podkreślili, że zawody strażackie odbyły się i zostały przeprowadzone na bardzo dobrym wysokim poziomie, a z-ca wójta Gminy Zawoi życzyła wszystkim druhom, aby swoje wysokie umiejętności mogli pokazywać tylko na tego typu imprezach, a nie w prawdziwych akcjach pożarniczych. Jednocześnie były to ostatnie zawody gminne rozgrywane w roku 2012 w powiecie suskim.
Wszystkim drużyną, zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy.WYNIKI ZAWODÓW:

Grupa A

1. OSP Skawica Centrum I - 109, 82 pkt.
2. OSP Zawoja Centrum - 120,20 pkt.
3. OSP Skawica Centrum II - 122,68 pkt.
4. OSP Zawoja Górna - 124,73 pkt.
5. OSP Skawica Sucha Góra - 129,63 pkt.
6. OSP Zawoja Dolna - 130,67 pkt.
7. OSP Zawoja Przysłop - 137,30 pkt.
8. OSP Zawoja Wełcza - 141,54 pkt.

Grupa MDP Chłopców

1. OSP Zawoja Centrum - 101,76 pkt
2. OSP Skawica Sucha Góra - 139,00 pkt.
3. OSP Zawoja Przysłop - 143,20 pkt.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy