Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2012II Dni Zawoi - wolontariat

II Dni Zawoi - wolontariat

W tym roku Babiogórskie Centrum Kultury podjęło pracę z ludźmi skorymi do pomocy oraz współpracy z artystami i organizatorami wydarzeń kulturalnych. Jak wyglądały  „Dni Zawoi” oczyma wolontariusza?

Pierwszym naszym celem były tegoroczne II Dni Zawoi, gdzie mieliśmy objąć pieczę nad Brodką, Wilkami i tzw. Sceną Młodych, gdzie mniej znane,  (jednak na bardzo wysokim poziomie) zespoły rywalizowały o miejsce na przyszłorocznych Dniach Zawoi oraz o uznanie wśród jury i słuchaczy. Mieliśmy również zrobić autopromocję, czyli zachęcaliśmy ludzi, nie tylko z Zawoi, do przybycia na to niepowtarzalne wydarzenie.

W pierwszym dniu imprezy mogliśmy usłyszeć siedem kapel rockowych, po dłuższej chwili zastanowienia, przez jury, wygrała ŁAGODNA PIANKA, a wyróżnienie i zarazem miejsce dla artysty na kolejne Dni Zawoi  zdobył FROSTBITE. Emocje pod sceną były niesamowite, wolontariusze mogli osobiście porozmawiać, z naprawdę, dobrymi wykonawcami muzyki rockowej. Ponad to pomocnicy mogli dostać wynagrodzenie w postaci licznych uśmiechów, sympatii artystów lub nawet darmowych egzemplarzy zaskakujących płyt.
Około godziny 19, natomiast, Dni Zawoi zostały oficjalnie otwarte przez wójta gminy - Tadeusza Chowaniaka i młodzi ludzie, którzy byli zaangażowani w wydarzenie otrzymali klucze do kultury.

W sobotę usłyszeliśmy dwa tutejsze zespoły: Ciotkę Małgośkę i Oj tam, oj tam, a zaraz po nich mogliśmy ponownie zobaczyć na scenie Łagodną Piankę i Frostbite. Następnie na scenie pojawił się awangardowy zespół Miąższ i wreszcie po godzinie 20. mogliśmy zobaczyć na żywo, wyczekaną od dawna, gwiazdę polskiej estrady i muzyki pop alternatywnej – Monikę Brodkę wraz z zespołem! Brodka dała energiczny i wielobarwny koncert, a tuż po nim wolontariusze mogli zabiegać o autografy.

W niedzielę, ostatni już dzień zagrał dla nas The Chilloud, który promował swoją najnowszą płytę „2007-2012”. Tuż po występie mogliśmy zobaczyć niesamowitych rowerzystów, którzy wykonywali triki nawet z(a) pomocą widowni. Później usłyszeliśmy oraz zobaczyliśmy upragniony i najbardziej popularny, na zawojskich juwenaliach, zespół WILKI! Atmosfera pod sceną była gorąca i energiczna, zarówno dla widowni obserwujących, jak i wspomagających wolontariuszy. Można spokojnie powiedzieć, że wyskakaliśmy się i wyśpiewaliśmy „za wszystkie czasy”. A po estradowych Wilkach, którzy wcale nie chcieli nas opuścić, bo wielokrotnie bisowali, wszyscy oglądaliśmy na telebimie finał EURO 2012 i jak wiadomo Hiszpania wygrała 4:0 z Włochami.

II Dni Zawoi były na pewno przełomem w życiu wolontariuszy, dzięki temu nauczyliśmy się pracy w grupie,  zdobyliśmy ogromne doświadczenie, mogliśmy wykazać się kreatywnością, odpowiedzialnością i zdolnościami organizacyjnymi, a przede wszystkim zdobyliśmy moc niezapomnianych wrażeń i atrakcji.

Zuzanna Trzebuniak

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy