Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

II Dni Zawoi

Słońce, lato, muzyka i wszechogarniający uśmiech – pod tymi kilkoma słowami można zarysować II Dni Zawoi. Przez trzy dni mogliśmy uczestniczyć w festiwalu pod Babią Górą.

W piątek odbył się przegląd kapel rockowych. I nagrodę jury (Rafał Żygiel – Antyradion, Wojciech Kuderski – Myslovitz oraz Misia Furtak – Tres.b) przyznało zespołowi Łagodna Pianka z Sędziszowa natomiast wyróżnienie przypadło zespołowi Frostbite z Białej Podlaskiej, którym serdecznie gratulujemy. Przegląd był na bardzo wysokim poziomie, mamy nadzieję że to ziarno które przez następne lata będzie kiełkować i w przyszłości Zawoja zostanie gospodarzem bardzo dobrego festiwalu rockowego. 

W sobotni wieczór mogliśmy posłuchać „naszej rodaczki zza miedzy” – BRODKI, która zaprezentowała utwory z ostatniej płyty GRANDA oraz nowe single z płyty która lada moment ukaże się w sklepach. Przed występem BRODKI scena oddana została niezwykle charyzmatycznemu zespołowi Miąższ z Lublina. W sobotę odbyło się także spotkanie z gwiazdami sportu. Gościliśmy Wojciecha Fortunę, Józefa Pawlusiaka, Józefa Łuszczka, Lucjana Kudzie, Barbarę Piecha-Gawior i Ryszarda Gawior. W trakcie spotkania przybliżono ich sylwetki i sukcesy sportowe. Sportowcy podzielili się swoimi wspomnieniami, a także opowiadali liczne anegdoty i ciekawostki, których nie można znaleźć w żadnych mediach. Po koncercie BRODKI, tak jak w piątkowy wieczór, odbyła się dyskoteka pod gwiazdami.

Niedzielę rozpoczęliśmy od koncertu naszego zespołu THE CHILLOUD, który jak zwykle został znakomicie przyjęty. Bardzo wiele osób przyciągnął w niedzielę zespół WILKI, który wykonał swoje najnowsze jak i te starsze przeboje. Dwudziestolecie istnienia zespołu zostało uhonorowane przez Wójta Gminy Zawoja wręczeniem specjalnego podziękowania za całokształt twórczości. Na scenie po koncercie pojawili się także najmłodsi przedstawiciele naszej gminy – początkujący piłkarze ze stowarzyszenia „Wilki” działającego przy Orliku. Dzieciaki przekazały Robertowi Gawlińskiemu piłkę ze swoimi autografami za co otrzymały od wszystkich członków zespołu autografy na koszulkach. Na zakończenie niedzielnych atrakcji DNI ZAWOI w "naszej strefie kibica" oglądaliśmy finałowy mecz EURO2012.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym – władzom gminy Zawoja – Panu Wójtowi Tadeuszowi Chowaniakowi i Radzie Gminy oraz naszym wspaniałym wolontariuszom, których bezinteresowna pomoc jest bezcenna.

Anna Mazur

II Dni Zawoi w obiektywie Łukasza Sowińskiego:

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy