Statuetka „Mądrej Gminy 2011” dla Zawoi

Urząd Gminy Zawoja został laureatem konkursu „Mądra Gmina 2011”, organizowanego przez Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji. Zawoja otrzymała I miejsce w kategorii „Gminy Średnie” (7,5 tys. – 15 tys. mieszkańców).

Laureaci pierwszych miejsc.Statuetkę i dyplom odebrał w środę (7 marca) Tadeusz Chowaniak, wójt gminy Zawoja z rąk wojewody małopolskiego Jerzego Millera oraz Janusza Olesińskiego, dyrektora Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie statuetek i nagród odbyło się podczas Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski w Modlniczce. Nagrodą dla Zawoi są bezpłatne publikacje promocyjne w kwartalniku „MSTiA na Szlaku”.

Nagroda „Mądra Gmina” jest przyznawana gminom inwestującym w organizację szkoleń i konferencji dla pracowników samorządu, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych i przedsiębiorców.

- Cieszę się, że jury doceniło ten aspekt funkcjonowania naszego urzędu i pracowników. Przywiązuję dużą wagę do profesjonalnego podejścia kadry samorządowej do pracy oraz podnoszenia jej kwalifikacji i umiejętności. I jak widać, zostaje to docenione – mówi Tadeusz Chowaniak, wójt Gminy Zawoja.


Laureaci tegorocznej edycji  Konkursu „Mądra Gmina”

Kategoria: Gminy duże

  1. Urząd Gminy Zielonki
  2. Urząd Gminy Gdów
  3. Urząd Miasta Rabka-Zdrój

Kategoria: Gminy średnie

  1. Urząd Gminy Zawoja
  2. Urząd Gminy Szczurowa
  3. Urząd Miejski Alwernia

Kategoria: Gminy małe

  1. Urząd Gminy Racławice
  2. Urząd Gminy Polanka Wielka
  3. Urząd Gminy Radziemice